Máte za to, že ideální půjčka je ta bankovní? V posledních letech již rozdíly mezi bankovními a nebankovními produkty nejsou tak markantní. Některé renomované nebankovní společnosti dokonce v některých ohledech „válcují“ bankovní konkurenci.

Nenáročná administrativa

Vyřídíte-li si půjčku v bance, obvykle se realizace ponese v duchu zdlouhavé administrativy. Budete muset prokázat bonitu, banka bude zkoumat bezdlužnost a často i účel financování. Jde o časově náročný proces, kterému se však můžete vyhnout tím, že se obrátíte na nebankovní společnost. Nejrychlejší nebankovní produkty jsou rychlé půjčky před výplatou a může je získat téměř každý.

Vyřízení z pohodlí domova

Nechce se vám pro půjčku do banky? Neztrácejte čas cestou na pobočku, když máte možnost pohodlného podání žádosti online. Spoustu nebankovních půjček lze sjednat bez toho, abyste museli vážit cestu na pobočku. Jednoduše vyplníte online žádost a vyčkáte na posouzení ze strany pracovníka.

Vyřízení nebankovní půjčky je bleskové

Tím, že nebankovní společnosti nemají tak vysoké nároky na klienty, je proces vyřízení velmi krátký. V případě některých půjček lze získat peníze i do několika hodin. Potřebujete-li peníze ihned, v podstatě nemáte jinou možnost, než se po nich poohlédnout v nebankovním sektoru.

Riziku předejdete porovnáním produktů

Na druhou stranu se v souvislosti s nebankovními půjčkami hovoří o určitém riziku. To je bohužel pravda, nicméně vy můžete nebezpečí podvodu eliminovat tak, že si budete vybírat mezi kvalitními úvěry od renomovaných nebankovních subjektů.

Nebojte se využít porovnání půjček, které je dostupné online a zdarma. Zjistíte, které půjčky jsou nejrychlejší a nejlevnější. Před podáním žádosti si vždy pečlivě pročtěte smluvní podmínky a nebudete-li si jistí, konzultujte své záměry s osobou, která se v dané problematice vyzná.