Hledáte způsob, jak si půjčit menší částku v řádu několika set až tisíc korun a chcete se vyhnout návštěvě banky? U bankovního věřitele byste tak jako tak neuspěli, protože nabízí úvěry s vyšším úvěrovým rámcem. Pro řešení akutních finančních problémů jsou ideální SMS půjčky online, které nabízí specializované nebankovní instituce. Představíme vám jejich výhody i nevýhody a seznámíme vás s procesem vyřízení.

Co jsou to SMS půjčky online?

Jde o specifickou formu krátkodobých nebankovních úvěrů, která je typická transparentním, rychlým a velmi jednoduchým vyřízením. SMS půjčky online jsou dostupné a může o ně zažádat opravdu každý. Poskytovatelé nezkoumají bonitu ani registry a navíc nevyžadují ručení či zástavu. Zajímá je pouze případná exekuce, insolvence nebo jiný nesplacený úvěr.

Jak probíhá vyřízení SMS půjčky online?

Přízvisko „online“ napovídá, že vyřízení úvěrů probíhá přes internet. Nemusíte vážit cestu na pobočku a žádost můžete podat prostřednictvím libovolného zařízení s připojením na internet. Tedy nejen z počítače, ale také z chytrého telefonu nebo tabletu.

Vyřízení rychlé SMS půjčky online má několik fází:

  • zadání parametrů na kalkulačce (výše půjčky, délka splatnosti)
  • vyplnění identifikačních údajů a odeslání žádosti
  • potvrzení žádosti aktivačním kódem, který věřitel pošle SMS zprávou

Některé nebankovní instituce vyžadují zaslání 1 Kč na účet kvůli ověření identity. Poměrně rozšířené jsou však i krátkodobé SMS půjčky online bez 1 Kč, v rámci kterých vám poskytovatel půjčí i bez tohoto opatření.

A co nevýhody?

Rychlost, transparentní podmínky a minimální požadavky ze strany věřitele mají přeci jen jednu pihu na kráse. Ve srovnání s běžnými úvěry je míra RPSN mnohem vyšší a může se vyšplhat na několik set procent. V každém případě jde o mnohem šetrnější řešení než úvěr od neznámého soukromého investora, který i za menší částky vyžaduje ručení nebo zástavu.