Finská, mikro či SMS půjčka bez 1 Kč a bez příjmu. Pod několika zdánlivě nesouvisejícími názvy se skrývá úvěrový produkt, který v nebankovním sektoru způsobil doslova revoluci. Zrodil se ve Finsku v roce 2005 a prvním poskytovatelem krátkodobých nebankovních úvěrů byla společnost Ferratum Group. V podstatě jen vyplnila prázdné místo na trhu a zacílila na klienty, kteří si čas od času potřebují půjčit menší částku do výplaty. Krátkodobá SMS půjčka sklidila obrovský úspěch a Feratum expandovala do zahraničí.

Mikroúvěry nenabízí jen Ferratum

V současné době je SMS půjčka bez 1 Kč a bez příjmu od Ferratum k mání také pro české klienty, ale rozhodně není jediná. Úspěšný úvěrový produkt více či míně zkopírovaly i jiné nebankovní společnosti a zájemci o drobný obnos si mohou vybrat mezi několika variantami. Většinu vlastností z původní půjčky přes SMS si však zachovaly:

  • úvěrový rámec ve výši 500 až 10 000 Kč (může se mírně lišit)
  • krátká doba splatnosti (většinou 30 dní)
  • rychlé vyřízení online a potvrzení přes příchozí kód v SMS

Mezi největší výhody patří dostupnost a velmi rychlé vyřízení. Společnosti, které tyto typy půjček nabízí, nevyžadují potvrzení o výši příjmu (SMS půjčka je proto vhodná také pro ženy na rodičovské dovolené, studenty a důchodce) a většinou nelustrují ani v registru dlužníků. Zajímá jen jen to, zda žadatel není v insolvenci nebo nečelí exekuci. Další podmínkou bývá žádná jiná nesplacená SMS půjčka u téhož věřitele.

Jak zažádat o SMS půjčku?

Žádost o úvěr probíhá online a to prostřednictvím jednoduchého formuláře. Prvním krokem je nastavení parametrů (výše půjčky, datum splatnosti) a následuje aktivace kódem, který vám poskytovatel zašle prostřednictvím SMS zprávy. Bezprostředně poté obdržíte požadovanou částku rovnou na účet a za co peníze utratíte, je jen ve vaší režii – SMS půjčka je totiž neúčelová.