Sháníte menší finanční obnos, ale do výplaty vám zbývá ještě několik dní nebo týdnů? Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by vám peníze na tuto dobu půjčil, vyřešte své problémy prostřednictvím úvěrového produktu zvaného půjčka přes SMS. Mezi největší výhody patří minimum administrativní zátěže a rychlost vyřízení. S trochou štěstí budete mít peníze na účtu do několika minut.

Rychlá půjčka přes SMS si pro svou jednoduchost získala spoustu příznivců a v současné době ji nabízí hned několik nebankovních společností. Mezi ty nejznámější patří česká pobočka finské finanční instituce Ferratum, která v segmentu mikropůjček patří mezi průkopníky. Za zmínku však stojí také SMS úvěry od Crediton nebo Kouzelná půjčka od stejnojmenné společnosti.

Blesková finanční injekce pro každého

Rychlá půjčka přes SMS je vhodná pro každého, na koho není uvalena exekuce nebo insolvenční řízení. Poskytovatelé těchto půjček nepotřebují potvrzení o výši příjmů a většinou neprověřují registr dlužníků. Proces vyřízení probíhá online a to v několika následujících krocích:

  • nastavení parametrů půjčky
  • vyplnění žádosti/registračního formuláře
  • aktivace žádosti příchozí SMS zprávou
  • výplata peněz na účet žadatele

Úvěrový rámec se běžně pohybuje mezi 500 až 10 000 Kč, ale v praxi většinou narazíte na nižší maximum. Některé nebankovních společnosti vám napoprvé nejvyšší částku nepůjčí a budete ji mít k dispozici až v momentě, kdy v termínu splatíte první úvěr. Doba splatnosti obvykle činí do 30 dní.

Kvalitní, ale poměrně drahá půjčka přes SMS

Rychlá půjčka přes SMS online je transparentní a nemusíte se bát žádných záludných bodů ve smlouvě. Na druhou stranu připouštíme, že míra RPSN je vyšší než v případě klasických dlouhodobých úvěrů. Ty ale nejsou ani zdaleka tak dostupné a rychlé.