Potřebujete peníze pro rozjezd podnikání, ale nemáte nárok na klasický bankovní podnikatelský úvěr kvůli záznamu v registru dlužníků? Nezoufejte, stále máte šanci v podobě půjčky pro OSVČ bez registru. Najdete je v nabídkách nebankovních společností, které vám půjčí desítky až stovky tisíc korun. Na druhou stranu se budete muset připravit na méně výhodné podmínky.

Půjčky pro OSVČ bez registru představují jedinou alternativu pro živnostníky, kteří se bez finanční injekce neobejdou. Nebankovní věřitelé, kteří tyto typy úvěrů poskytují, „nelustrují“ registrem a nezajímá je platební morálka klientů.

V případě půjčky pro OSVČ je ovšem nutno doložit daňové přiznání za minulý, rok, případě ručit formou zástavy nemovitým majetkem. Konkrétní požadavky závisí na požadované částce a platí, že vyšší úvěr musí být zajištěn. Doba splatnosti bývá kratší a úroky vyšší než v případě bankovních půjček pro živnostníky. Na druhou stranu jde ze strany nebankovních poskytovatelů o logický krok – uzavírají smlouvu s klienty, kteří pro ně představují nezanedbatelné riziko.

Pokud si vystačíte s menší částkou, můžete využít klasický SMS úvěr, v rámci kterého není potřeba doložit příjem ani ručit. Úvěrový rámec těchto produktů se pohybuje řádově ve stovkách až tisících a doba splatnosti kolem 30 dní. Lze je využít na cokoliv a v případě potřeby prodloužit dobu splácení až o několik dalších týdnů.

Foto: http://www.sxc.hu/photo/1438267