Trh s půjčkami doslova praská ve švech a na své si přijde téměř každý. Ale jak je to s žadateli, kteří se narodili o něco dříve? I na ty úvěrové společnosti pamatují a nabízí jim půjčky pro důchodce. Patříte-li do cílové skupiny starších lidí i vy, jistě vás budou zajímat detaily.

Co je to půjčka pro důchodce?

I důchodci samozřejmě mají právo na půjčku. V podstatě si mohou půjčit kdekoliv, protože starší osoby bývají omezeny pouze určitou věkovou hranicí, která se liší v závislosti na podmínkách konkrétního poskytovatele. Pravdou je, že banky a nebankovní společnosti mají limity nastaveny vždy trochu jinak. V praxi je horní hranice stanovena na 75 let v době doplacení úvěru, nicméně některé společnosti nabízí půjčky pouze do 65 nebo naopak 85 let. Obecně jsou tyto typy půjček určeny osobám pobírajícím starobní důchod, nicméně mezi zájemce patří i lidé s vdovským, sirotčím či invalidním důchodem.

Půjčku pro důchodce seženete v bance i u nebankovní společnosti

Půjčky pro důchodce najdete v bankovním i nebankovním sektoru. Smíříte-li se s časově náročnějším vyřizováním v bance, vaší odměnou bude nižší úroková sazba. Na druhou stranu se můžete obrátit i na renomované nebankovní společnosti (např. Home Credit, Cetelem apod.), které v posledních letech nabízí atraktivní úvěry se srovnatelným úročením jako banky. Budete však muset doložit výši příjmů (potvrzení o starobním či jiném důchodě) a pravděpodobně si vás věřitel prolustruje v registru.

Další možnost představují úvěry, které jsou zajištěny zástavou nemovitosti. Vyřizování se většinou obejde bez doložení příjmu a neprobíhá ani kontrola registru dlužníků.

A konečně rychlé půjčky online, v rámci kterých lze získat až několik tisíc korun bez doložení příjmu a registru. Dejte si však dobrý pozor na to, u koho půjčku vyřizujete. Zkontrolujte si výši úrokové sazby a bedlivě nastudujte smluvní podmínky.