Živnostníci a drobní podnikatelé to nikdy neměli příliš jednoduché, tedy alespoň s ohledem na možnosti úvěrování. Pokud mezi ně patříte i vy, zřejmě jste již zjistili, že vám banka půjčí, ale pouze pokud splníte spoustu podmínek. Většinou jde o nejméně dva ukončená zdaňovací období, určitá výše obratu nebo tržby a často také zástava. V neposlední řadě nesmíte nic dlužit Finančnímu úřadu a Správě sociálního zabezpečení. Máte za to, že v bance peníze nedostanete? Vaší poslední záchranou by se mohla stát nebankovní půjčka od soukromých osob na směnku!

Díky směnce může získat peníze na podnikání každý

Nebankovní půjčky od soukromých osob na směnku se v zásadě nijak neliší od klasických úvěrů na směnku. Poskytují je soukromí investoři a nebankovní společnosti a mezi největší výhody patří dostupnost a velmi rychlé jednání. Nikdo se vás nebude ptát na to, jak dlouho podnikáte a pravděpodobně nebudete muset dokládat a daňové přiznání.

Parametry půjčky od soukromých osob na směnku na směnku závisí na dohodě mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel posoudí, jakou částku vám půjčí a stanoví datum, kdy budete muset peníze vrátit. Všechny tyto a další zákonem stanovené údaje budou přesně uvedeny ve směnce, protože jedině tak může být považována za platnou.

Rizika, kterých byste se měli vyvarovat

Mezi největší nevýhodu směnky patří skutečnost, že směnka neslouží jako doklad o přijetí peněz. Pokud vám věřitel slíbí, že vám finanční prostředky dodá až po podpisu směnky, nikdy nebudete mít jistotu, že tak učiní. Směnku proto podepisujte pouze v případě přímého předání peněz.

Dalším nešvarem bývá podpis směnky, ve které nejsou vyplněny některé údaje. Nespoléhejte na to, že věřitel doplní částku, na které jste se dohodli a vždy podepisujte jen směnku s korektně vyplněnými poli.