Přišli jste o zaměstnání? Můžete se to stát každému a nemáte se za co stydět. V době ekonomické recese může dostat „padáka“ uklízečka i vrcholový manažer bez výjimky a pokud nemá dotyčná osoba ušetřeno bokem, nabízí se otázka – jak období bez stálého příjmu překlenout? Jestliže vám chybí pár tisícovek na zaplacení urgentních složenek, zřejmě vám nezbude, než se poohlédnout po šikovné půjčce. V bance to ale bez pravidelného příjmu nepůjde a jediným řešením jsou takzvané půjčky nezaměstnaným.

Nebankovní společnosti půjčí nezaměstnaným až několik tisíc korun

Nezaměstnané osoby, tedy lidé bez jakéhokoliv stabilního příjmu, jsou pro věřitele rizikoví. Banky půjčky nezaměstnaným nenabízí a zbývá nebankovní segment. I zde však narazíte na jistá omezení. Renomované nebankovní instituce půjčky pro nezaměstnané nenabízí. Respektive nabízí, ale pouze s úvěrovým rámcem ve výši několika tisíc korun. Pokud vám menší částka stačí, směle do toho. Ještě předtím si však přečtěte, co od půjčky nezaměstnaným čekat.

Zmínili jsme, že úvěrový rámec půjček pro nezaměstnané je poměrně malý. Obvykle jde o 500 až 12 000 Kč, při čemž napoprvé dosáhnete pouze na menší část půjčky. Doba splatnosti je variabilní, ale maximum nesmí přesáhnou jeden měsíc. Vždy se však nabízí možnost prodloužení a to až několikrát. Samozřejmě za předem stanovený (nemalý) poplatek.

Splátkový kalendář je krátký a poplatky vysoké

A když už jsme u poplatků, s těmi je spojena i samotná půjčka. Vzhledem ke krátkému splátkovému kalendáři nebudete muset počítat úroky a věřitel vám poskytne tabulku s příslušnými poplatky za každou jednotlivou částku. Na první pohled jde o zanedbatelnou položku – při přepočtu je ale roční úroková sazba velmi vysoká. Je to pochopitelné, věřitel vstupuje do poměrně velkého rizika. Některé nebankovní společnosti však poskytují první půjčku zcela zdarma a spoléhají na to, že se spokojení klienti rádi vrátí.

Další výhodou půjček pro nezaměstnané je rychlost vyřízení. Většinou se obejdete bez jakýchkoliv potvrzení a o schválení se dozvíte několik minut od odeslání žádosti. Stejně rychle dostanete i své peníze a to úhradou na běžný účet, nebo složenkou.

Foto: http://www.sxc.hu/photo/1431097