Vánoce se blíží mílovými kroky a pokud máte finanční deficit, možná si pohráváte s myšlenkou na menší půjčku na dárky. Nejste sami, dle průzkumu PROFI CREDIT se o nákup dárků na splátky zajímá 12 % Čechů. A to rozhodně není malé číslo!

Nebankovní společnost eviduje zvýšený nárůst objemu půjček oproti zbytku roku zhruba o čtvrtinu, další nárůst pak očekává v průběhu posledních dvou měsíců v roce. Lidé finanční injekci používají na nákup věcí, které ostatním pod stromeček. Největší zájem je o rychlé půjčky na elektroniku a spotřebiče. Nechybí ani předvánoční akce, které zájemce o půjčku lákají na nejrůznější benefity.

V případě půjčky od PROFI CREDIT jde o zajímavý bonus ve výši až 25 tisíc korun, který se klientovi nashromáždí během splácení. Na druhou stranu ale záleží na výši půjčky, kterou si u PROFI CREDITU sjedná.

Jsou půjčky na dárky opodstatněné?

Dle finančních expertů není půjčka na dárky dobrý nápad, protože zbytečně zatěžuje domácí rozpočet. Pokud na dárky nemáte ušetřeno bokem, pravděpodobně nejste připraveni na dlouhodobější úhradu úvěru.

Na druhou stranu ale podotýkají, že v případě půjčky na vánoční dárky nemusí dlužníci prohloupit. Pokud si již delší dobu plánujete pořídit určitý spotřebič nebo jinou věc, bez které se neobejdete, spojte příjemné s užitečným a dopřejte si ji právě na vánoce. Pod stromečkem nebude prázdno a o vánoční atmosféru nebude nouze.

Půjčujte si jen u renomovaných společností

Nechcete-li se dostat do zbytečných problémů, vyhněte se nedůvěryhodným nebankovním subjektům a soukromým věřitelům, kteří nabízí půjčky za velmi nevýhodných podmínek. Naopak se poohlédněte po zajímavé akci jako v případě PROFI CREDITU.

Půjčka na vánoční dárky vám může pomoct, ale jen za předpokladu, že ji budete moct bez problémů splácet.