Začátky podnikání nejsou jednoduché, tedy alespoň za předpokladu, že nemáte dostatečně vysoký kapitál. S perfektním podnikatelským plánem sice můžete oslovit investora, ale budete se muset smířit s ním, že bude mít velmi dlouho zásadní slovo ohledně dění ve firmě. Jako jediné schůdné řešení tak zbývá půjčka pro začínající podnikatele, ale nabízí se otázka, kde ji získat.

Pomoc hledejte v bance nebo v nebankovním sektoru

Podnikatelské úvěry pro začínající podnikatele nabízí banky i nebankovní společnosti a v současné době si můžete vybrat z mnoha variant. Nebuďte však příliš zbrklí a volbu pečlivě zvažte. Nebojte se přímého srovnání jednotlivých produktů, díky kterému ušetříte na úrokové sazbě a získáte výhody, které by vám jiný věřitel nenabídl.

Podnikatelské úvěry pro začínající podnikatele se pohybují ve výši několika desítek tisíc až milionů korun. V případě půjčky s vysokým úvěrovým rámcem počítejte s tím, že budete muset určit majetkem nebo podílem ve firmě a navíc si po vás banka vyžádá podnikatelský záměr s dodaným plánem.

V praxi nabízí podnikatelské úvěry pro začínající podnikatele například Česká spočítelna (Úvěr 5 Plus) a to ve výši až 5 milionů korun. K vyřízení budete potřebovat pět dokladů a banka žádost vyřízí již do 5 dnů. Jde o účelovou půjčku, kterou lze využít na nákup zásob, zaplacení faktur za pohledávky nebo uhrazení mezd (tedy provozní úvěr). Splácení lze odložit až o 5 měsíců.

Mezi další podnikatelské úvěry pro začínající podnikatele patří také kontokorenty, kreditní karty a revolvingové úvěry.

Neúčelová půjčka pro začínající podnikatele se prodraží

Účelové půjčky pro podnikatele jsou v každém případě mnohem výhodnější než neúčelové úvěrové produkty. Pokud se mezi provozními a investičními podnikatelskými úvěry pro začínající podnikatele nevyznáte, obraťte se na finančního poradce. Ten vám pomůže vybrat vhodný úvěr a vy tak v konečném důsledku ušetříte spoustu peněz.