Nechcete čekat, až se vám podaří ušetřit dostatečně vysokou částku na koupi nového bydlení? Chystáte se obměnit vozový park, ale chybí vám kapitál? Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, můžete si čekání zkrátit úvěrem. Mezi ty nejvýhodnější patří půjčka od banky, ale nejásejte předčasně. Banky jsou sice symbolem výhodných podmínek a stabilního zázemí, ale na druhou stranu si žadatele o úvěr důkladně prověří.

V bance si na své přijde každý

Půjčka od banky může mít mnoho podob. Bankovní společnosti mají v portfoliu krátkodobé úvěry jako kontokorent nebo kreditní karta, střednědobé neúčelové úvěry i dlouhodobé účelové půjčky jako hypotéka. Na své si přijdou i živnostníci a firmy, které potřebují finanční injekci na rozjezd svého podnikání.

Vyřízení je komplikovanější, čas můžete ušetřit online žádostí

Přestože se v posledních letech administrativní proces žádosti o úvěr zjednodušil, stále platí, že vyřizováním strávíte více času než v případě nebankovních úvěrových produktů. Půjčka od banky je podmíněna bonitou a platební morálkou žadatele a vždy je bezpodmínečně nutné prokázat dostatečně vysoký příjem. Osoby se záznamem v registru nemají na bankovní úvěry nárok.

Téměř každý půjčka od banky lze zcela, nebo alespoň z části vyřídit přes internet. Na webových stránkách bankovních společností a jejich partnerů najdete online žádosti, díky kterým ušetříte spoustu času. Po odeslání se dozvíte, jestli máte na vybraný úvěr nárok a poté se dostavíte na pobočku s nezbytnými dokumenty.

Chcete si půjčit co nejvýhodněji?

Půjčku od banky je sice náročné získat, ale pokud se vám to povede, můžete se těšit na výrazně nižší splatnou částku než v případě nebankovní alternativy. V každém případě nespoléhejte na to, že vámi vybraná půjčka od banky je ta nejvýhodnější a neváhejte využít online srovnání, které je na internetu k dispozici zcela zdarma.