Rozhodli jste se, že dáte vale zaměstnaneckému poměru stanete se takříkajíc vlastním pánem? V tom případě se připravte na spoustu nových povinností, o kterých se vám doposud ani nesnilo, ale na druhou stranu také na nové možnosti. Počítejte však s tím, že se váš byznys neobejde bez počáteční investice – vybavení kanceláře, nákup zboží, firemní auto a spousta dalších položek, které někdo zaplatit musí. Jenomže kdo, když ještě firma nevydělává? V takové situaci je jediným efektivním řešením půjčka na podnikání.

Bankovní půjčka na podnikání

Podnikatelé to mají v bance velmi složité, především pak OSVČ, kteří vykazují podnikatelskou činnost po dobu kratší než jeden rok a nemají k dispozici daňové přiznání. Nicméně přesto existují úvěry pro začínající podnikatele a to ve výši několika set tisíc až milionů korun. Na „dobré“ slovo vám ale banka rozhodně nepůjčí a bude vyžadovat zajištění. V případě menších částek postačí směnka, ale na větší dosáhnete jen zástavou nemovitého majetku. A protože jde o účelový úvěrový produkt, nebudete moct peníze využít jinak než na financování podnikatelské činnosti.

Nebankovní půjčka na podnikání

Svůj byznys můžete nastartovat také prostřednictvím některého z nebankovních podnikatelských úvěrů, které jsou sice dostupnější, ale stejně tak i méně výhodné. Počítejte s vyšší úrokovou sazbou a poplatky a většinou také se zástavou nemovitosti. Navíc se budete muset spokojit s menší částkou, protože málokterá nebankovní instituce nabízí půjčku na podnikání v řádu několika set tisíc až milionů korun. Jednou z mála je společnost Acema, která podnikatelům nabízí až 30 milionů korun. Pro menší firmy však může i tato varianta znamenat významné urychlení rozjezdu podnikatelské činnosti.

Zajímá vás, která půjčka na podnikání je nejvýhodnější? Zažádejte si o ni online ještě dnes!