V posledních letech enormně roste zájem o půjčky od společností, které nabízí velmi rychlé zprostředkování. Není divu, i vy jste se možná ze dne na den dostali do situace, kdy jste potřebovali co nejrychleji půjčit a neměli jste čas na zdlouhavé vyřizování klasického úvěru. A právě tehdy přijde vhod krátkodobá půjčka, prostřednictvím které lze získat finance již za několik málo minut.

Potřebujete peníze co nejdříve?

Banky se sice zlepšily a proces vyřizování výrazně zkrátily. Stále však musíte počítat s minimálně několika dny a pokud tolik času nemáte, nezbude vám, než se obrátit na nebankovní sektor. Působí v něm řada společností, kteří se specializují na produkt známý jako půjčka do výplaty 24h nonstop. Co poněkud krkolomný termín znamená?

O půjčku do výplaty můžete zažádat kdykoliv

Půjčka do výplaty 24h nonstop mají oproti běžným formám půjček podstatnou výhodu. Lze o ně zažádat kdykoliv a to prostřednictvím online formuláře na webu. Většina nebankovních věřitelů, kteří půjčku do výplaty nabízí, nevyžaduje potvrzení o výši příjmů (vzhledem k nízké výši půjčky jednoduše není potřeba) a nekontroluje záznamy v registru dlužníků. O schválení se dozvíte takřka ihned a bezprostředně poté dostanete na účet požadovanou částku.

Půjčit si můžete pár stovek, ale i tisíců

Některé krátkodobé půjčky do výplaty mají určitá omezení. Například to, že napoprvé můžete zažádat jen o minimální částku a jakmile půjčku splatíte, dosáhnete na vyšší sumy. Úvěrový rámec se většinou pohybuje od 500 Kč do 10 000 Kč, ale každý věřitel nastavuje úvěrový rámec trochu jinak. Některé nebankovní společnosti v rámci první půjčky vyžadují poplatek ve výši 1 Kč ve prospěch svého účtu – jde o bezpečnostní opatření, které slouží k ověření údajů žadatele.

Transparentní podmínky, ale nemalé poplatky

Další výhoda půjčky do výplaty 24h nonstop tkví v transparentních podmínkách. Věřitelé mají na webu přehlednou tabulku s fixními poplatky, které za půjčku zaplatíte. Okamžitě se dozvíte celkovou splatnou částku a nebudete muset řešit skryté poplatky a počítat úrokovou sazbu. Na druhé straně musíte vzít na vědomí skutečnost, že jde o poměrně vysoké poplatky a RPSN je po přepočtu až několikanásobně vyšší než v případě běžných půjček. Berte to jako daň za rychlé jednání a minimální požadavky ze strany věřitele.

Foto: http://www.sxc.hu/photo/1260396