Někdy zkrátka není čas na zdlouhavé hledání vhodného úvěru. Potřebujete-li peníze okamžitě, pak vás bude zajímat půjčka do hodiny. Taková situace může nastat v případě, kdy se vám do hledáčku dostane ojetý automobil v perfektním stavu a vy byste neradi, aby vám ho někdo „vyfoukl“ před nosem. Případně se vám porouchá domácí spotřebič, na kterém doslova stojí chod domácnost. A mohli bychom pokračovat donekonečna… Vraťme se však k půjčce do hodiny. Kdo ji poskytuje a co od ní můžete čekat?

Půjčka do hodiny je nebankovní typ úvěru, který je určen pro netrpělivé klienty. Většina nebankovních produktů sice v rychlosti překonává bankovní konkurenci, nicméně realizace vždy trvá minimálně jeden den. Půjčka do hodiny je jiná – navržená tak, abyste měli peníze na účtu mnohem rychleji.

Nabídka nebankovních půjček tohoto druhu je široká a vyplatí se zvážit, u koho podepíšete smlouvu. Vzhledem k tomu, že vás tlačí čas, využijte přehledné porovnání půjček, které najdete na specializovaných internetových portálech. Během chvilky se zorientujete v úrokových sazbách, dobách splatnosti a dalších parametrech.

Obecně má půjčka do hodiny následující vlastnosti:

  • výše půjčky řádově v tisících
  • vyřízení online bez nutnosti návštěvy pobočky
  • bez registru
  • bez dokládání výše příjmů
  • bez poplatku předem
  • neúčelové financování

Jakožto žadatel o půjčku do hodiny budete mít několik povinností. Věřitelé si kladou podmínky, které spočívají ve vlastnictví bankovního účtu a mobilního telefonu. Zároveň musíte disponovat trvalým bydlištěm v České republice (až na výjimky). Jakmile dojde ke schválení půjčky, které probíhá automatizovaně, obdržíte peníze na účet.

Splátka probíhá jednorázově a obvykle si lze dobu splatnosti prodloužit o několik dní až týdnů. A nevýhody? Připravte se na vyšší úrokovou sazbu, která kompenzuje rizika věřitele (neprověřuje bonitu a registry), dostupnost a rychlost.