Provident Financial s.r.o. je česká pobočka britské společnosti Internacional Personal Finance (IPF) a na českém nebankovním trhu působí od roku 1997. Její služby využilo již 1 000 000 českých klientů. Zakládající společnost Provident Financial z Velké Británie byla založena již v roce 1880.

Hlavní náplní společnosti Provident Financial je poskytování drobných krátkodobých půjček fyzických osobám. Nabízí hotovostí i bezhotovostní půjčky ve výši od 4000 Kč do 80 000 Kč a šanci na zíáskání mají i zájemci s nižším příjmem. V České republice má 24 poboček a 650 stálých zaměstnanců.

Společnost Provident Financial patří mezi zodpovědné a důvěryhodné poskytovatele rychlých půjček, což potvrzuje i 1. místo v Indexu etického úvěrování organizace Člověk v tísni (v letech 2011 a 2012).

Provident Financial ke každému zájemci o půjčku přistupuje individuálně, neúčtuje žádné skryté poplatky a postupuje absolutně korektním způsobem. Zákazníci si cení také jednoduchosti a velmi rychlého vyřízení. Vždy jsou předem seznámeni s pravidly splácení a po celou jeho dobu jim je poskytován osobní servis některým z více než 3 000 obchodních zástupců.

Společnost Provident Financial patří mezi sociálně zodpovědné subjekty a podporuje několik projektů týkající se finančního vzdělávání, ale také obnovy krajiny a ochrany přírody.