Pojištění proti ztrátě zaměstnání využívá stále více lidí – Výhody a nevýhody.
Propuknutí koronaviru na jaře a teď na podzim v tzv. druhé vlně, s sebou přináší řadu nevýhod, i co se týče zaměstnání. Mnoho lidí se bojí, že o svou pracovní pozici přijde, tak dělají možné i nemožné pro to, aby se tak nestalo. Jednou z variant je právě i pojištění, které se týká rizika ztráty zaměstnání. Za poslední půl rok vzrostlo toto číslo o více, než 53%. Je to vlastně jakýsi úvěr, který by vám měl pomoci.
O práci se bojí všichni, situace nám to neulehčuje
V téhle době se bojí o práci každý, jelikož nárůsty nemocných se sice zpomalují, ale stejně to číslo ještě není dostačující k tomu, abychom si řekli, že se opatření nebudou prodlužovat..nikdo neví. Pojištění proti ztrátě zaměstnání si lidé velmi často vytvářejí u svých hypoték a spotřebitelských úvěrů. Co si budeme povídat, Češi už takhle dluží bankám kolem 1,8 bilionu. A lidí bez práce bude přibývat, to je jasné. S tím tak úzce koresponduje i nárůst pojištěných úvěrů na ztrátu zaměstnání.
Češi nemají finanční rezervy
Bohužel je tu i další nepříjemný fakt – dvě pětiny Čechů je bez finanční rezervy. Je to ovlivněno i nestabilním příjmem do domácnosti. Zájem o tento druh pojištění stoupá také díky tomu, že jsou si lidé vědomi toho, že pokud o práci skutečně přijdou, nebudou mít z čeho platit výdaje a splátky na úvěry.
Jedná se zejména o lidi, kteří spadají do nižších sociálních vrstev a celkově i s méně placenými pracovními pozicemi. Lidé zkrátka a jasně nejsou na pandemii připraveni. A nemluvě o rodičích na mateřské dovolené nebo těch, co už o zaměstnání přišli. Zároveň bylo potvrzeno, že šetřiví jsou vesměs důchodci starší 66 let. Ti si své finanční rezervy vytváří dlouhodobého rázu. Dále jde o lidi s vyšším vzděláním a celkově i tak s větší šancí získání peněz.
Napsat komentář