Nebankovní sektor se sice v posledních letech „pročistil“, ale stále se objevují nové podvodné společnosti, jejichž snahou je vylákat z lidí peníze předem nebo je obrat o nemovitý majetek. Metody, které využívají, jsou zákeřné a jen málokdo na první pohled pozná, že jde o podvod. Některé společnosti se snaží prezentovat podobně jako kvalitní úvěrové společnosti jako Provident. Na první pohled je jejich nabídka stejná, ale v praxi je na míle vzdálená. Podívejme se proto společně na prověřené půjčky, které jsou podobné jako u společnosti Provident.

Kdo vám spolehlivě půjčí?

Sháníte-li částku řádově v tisících, jistě vás potěší nabídka tzv. rychlých půjček do výplaty. Jejich výhodou jsou nízké či dokonce žádné požadavky ze strany věřitele (na bonitu a registry). K renomovaným společnostem patří například Ferratum, Cetelem, Home Credit, Click Credit (Japonská půjčka) nebo Credium.

Jaké znaky má rychlá půjčka od Ferratum podobné půjčce od Provident? V prvé řadě rychlost vyřízení, ale také šance i pro žadatele v registru. Většinou není nutné doložit potvrzení o příjmu, což je v případě bankovních společností nemyslitelné.

Na druhou stranu existují i bankovní alternativy, například v podobě kontokorentu nebo kreditní karty. Počítejte však s tím, že vyřízení těchto produktů pár dní trvá a zároveň budete muset doložit výši příjmů. A pamatujte na to, že banky neposkytují půjčky osobám v registru dlužníků.

Kvalitní půjčku získáte i v bance

A potřebujete-li si půjčit větší částku – například od 20 000 Kč výše (a splňujete-li předpoklady), neváhejte s vyřízením bankovní půjčky. Vyřízení bankovní půjčky u instituce, kde máte veden osobní účet, není v současné době časově náročné. Některé banky dokonce nabízí předschválené úvěry, které lze získat do pár hodin.