Podnikatelské úvěry rychle
Podnikáte a dostali jste se do stádia, kdy se neobejdete bez finanční injekce? Pokud se nechcete vydat cestou investora, pravděpodobně vám nezbude, než zmapovat aktuálně nabízené podnikatelské úvěry. Vaše kroky by měly směřovat do bankovního sektoru, ve kterém najdete spoustu zajímavých produktů nastavených na míru právě pro podnikatele. V případě, že neuspějete, dostanete šanci u nebankovních poskytovatelů. Zajímá vás, jaký je mezi nimi rozdíl a co vám mohou jednotlivé segmenty nabídnout?
Proč žádat o podnikatelskou půjčku v bance?
Bankovní podnikatelské úvěry mají výhodnější úrokové sazby a většinou velmi individuální parametry. Téměř každá banka, která má ve svém portfoliu půjčky pro podnikatele, nabízí hned několik různých produktů. Nezáleží na tom, jestli patříte mezi drobné živnostníky, nebo řídíte kolos s obratem ve stovkách milionů korun. Banky nabízí kontokorentní, provozní a investiční úvěry pro „každého“, ale budete se muset smířit s vyššími požadavky. Podnikatelé, kteří neukončili alespoň dvě daňová období a nemají kladný výsledek hospodaření, v bance neuspějí. Vaše firma samozřejmě nesmí být v konkurzu, likvidaci či vyrovnání a musíte mít v pořádku platby Správě sociálního zabezpečení, Finančnímu úřadu a pojišťovnám.
Proč žádat o podnikatelské úvěry rychle u nebankovní společnosti?
Když to nejde v bance, půjde to u nebankovního poskytovatele. Nebankovní podnikatelské úvěry jsou mnohem dostupnější a mohou je získat i „novopečení“ podnikatelé, kteří neukončili ani jedno zdaňovací období. Nebankovní věřitelé obvykle neřeší ani obrat či zisk a dokonce ani účelovost. Nebankovní podnikatelské úvěry tak lze využít nejen pro podnikání, ale i jiným způsobem. Jedinou podmínkou bývá zástavní právo k nemovitosti, na základě jejíž ceny věřitel stanoví výši půjčky. Úrokové sazby bývají vyšší a doba splatnosti kratší než v případě bankovního podnikatelského úvěru.
Napsat komentář