Nosit u sebe peněženku naditou bankovkami či mincemi je nepohodlné, ale i nebezpečné, neboť peněženky jsou častým cílem zlodějů. Jelikož vývoj nelze zastavit ani v oblasti peněžnictví a placení, časem bude placení v hotovosti nahrazeno bezhotovostními platbami. Tento způsob se i v Česku mezi lidmi ujal už před nějakou dobou a Češi rádi platí i drobné útraty platební kartou. Postupně bude i tento nahrazován aplikacemi, které údaje z karty nahrají do mobilů nebo chytrých hodinek či jiných zařízení. Pak bude stačit při placení útraty nebo při výběru hotovosti z bezkontaktního bankomatu přiložit ke čtečce mobil nebo hodinky.

Co je služba Apple Pay?

Majitelé iPhonů a chytrých hodinek Apple Watch mají od letošního úterý 19. února možnost využívat službu Apple Pay. Tu pro své klienty zprovoznilo několik tuzemských bank, například Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank a Moneta Money Bank. V polovině července se k nim připojila i UniCredit Bank a další banky se na spuštění této služby chystají v nejbližší době. Apple Pay nabízí snadný a bezpečný způsob placení na iPhonu, iPadu, Apple Watch a Macu. V obchodech je možné Apple Pay používat na iPhonu nebo Apple Watch.

Jak používat Apple Pay?

Tuto službu je možné používat obchodech, v aplikacích, na webech otevřených v Safari a v některých druzích veřejné dopravy. V USA si dokonce můžete pomocí Apple Pay navzájem posílat peníze se členy rodiny nebo kamarády. V obchodech hledejte u pokladny jeden ze symbolů iPhon, iPad nebo iPod touch.

Je možné si u nás posílat peníze?

Navzájem si posílat a přijímat peníze s jinými osobami pomocí Apple Pay je možné přímo na iPhonu, iPadu nebo Apple Watch. Když chcete někomu poslat peníze prostřednictvím platebních karet, které už máte ve Walletu, můžete to udělat ve Zprávách nebo o provedení transakce můžete požádat Siri. Obdržíte-li peníze, přidají se na vaši kartu Apple Cash uloženou v aplikaci Wallet a tuto částku můžete ihned používat při nakupování pomocí Apple Pay v obchodech. Zůstatek na kartě Apple Cash můžete také převést na svůj bankovní účet. Podmínkou k vytvoření účtu Apple Cash a posílání a přijímání peněz je věk 18 let a občanství USA. Tyto služby poskytuje banka Green Dot Bank, člen skupiny FDIC.