Také jste se o registru dlužníků dozvěděli až v momentě, kdy vám banka odmítla půjčit? Databáze, ve které jsou zaznamenány všechny přešlapy a pochybení, je noční můrou každého, kdo chce výhodnou půjčku. Naštěstí existují i jiné způsoby jak získat peníze bez registru ihned, což oceníte především ve chvíli, kdy vám před výplatou „vyschne“ konto.

Od úvěrových predátorů dejte ruce pryč

Usilovat o peníze ihned bez registru může být poměrně riskantní. Nabídek na velmi rychlé zápůjčky je sice všude velmi mnoho, ale většinou jde o nepříliš solidní soukromé investory a nechvalně známé úvěrové predátory. Jinými slovy – peníze ihned bez registru vám sice půjčí, ale vrátíte i několikanásobně větší částku.

Malé půjčky, na které máte nárok i se záznamem v registru

Vraťme se však k mnohem bezpečnějšímu způsobu jak vyřešit akutní nedostatek finančních prostředků. Klíčem k úspěchu jsou takzvané mikroúvěry, jejichž poskytovatelé během schvalovacího procesu nehledí na bonitu ani na případné záznamy v registru. Na půjčku ve výši od několika set do několika tisíc korun má nárok téměř každý.

Výhody a nevýhody

Obrovskou výhodou mikropůjček není jen to, že dostanete peníze ihned bez registru, ale také samotný proces vyřízení. Nebudete muset chodit na pobočku a stačí, když o půjčku zažádáte online. Schválení netrvá déle než několik desítek minut a hned poté, co poskytovatel vaši žádost prověří, obdržíte peníze rovnou na účet.

Mezi nevýhody patří kratší doba splatnosti, která se obvykle pohybuje v rozmezí 1 až 30 dní. Pokud peníze nestihnete vrátit včas, budete si moct termín za poplatek posunout a to až o několik týdnů. Posledním negativem je vyšší roční procentní sazba nákladů, které je pro tento segment malých úvěrů typická.