Potřebujete jednat a neztrácet čas vyřizováním půjčky na pobočce banky nebo kontaktním místě nebankovního věřitele? Nebo se vám zkrátka vyřizování s úředníkem bytostně příčí a preferujete pohodlně vyřízení přes internet? Není to tak dávno, kdy se zájemci o půjčku osobní návštěvě nevyhnuli, ale dnes nepředstavuje sjednání po internetu žádný problém. Typ úvěrového produktu, který hledáte, se nazývá online úvěr a ušetříte díky němu spoustu drahocenného času. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.

Typy online úvěrů

Online úvěr je všeobecný název, který se používá pro všechny bankovní i nebankovní půjčky, o které lze zažádat přes internet. Někteří poskytovatelé nabízí kompletní vyřízení, jiní alespoň část procesu. Tak jako tak neztratíte osobním setkáním více času, než je opravdu nutné a většinou jde jen o několik formalit (např. podpis připravené smlouvy nebo doložení některých dokumentů.)

Online úvěr byl ještě donedávna výsadou nebankovního sektoru, ale v posledních letech se k rychlejšímu a pohodlnějšímu vyřizování půjček přiklání i banky. Některé dokonce nabízí předschválené úvěrové produkty, které mohou stávající klienti získat během několika minut.

Online úvěr pro každého

Zdaleka největšímu zájmu se ale těší krátkodobý online úvěr přes SMS, který patří mezi nejdostupnější úvěrové produkty vůbec. Na český nebankovní trh se dostal prostřednictvím společnosti Ferratum, která tyto typy půjček nabízí i v mnoha dalších evropských zemích. Díky malému úvěrovému rámci a krátké době splatnosti žadatelé nemusí dokládat bonitu a nevadí ani případný záznam v registru dlužníků. Nejčastěji se využívá jako takzvaná půjčka do výplaty a je mnohem šetrnější než nabídky od soukromých investorů, kteří vyžadují velmi vysoké poplatky. Přesto je míra RPSN vyšší než jak jsme na ni zvyklí u běžných dlouhodobých úvěrů.