Pamatujete si na doby, kdy jste kvůli půjčky museli strávit spoustu času na pobočce banky nebo kontaktním místě nebankovní společnosti? Díky moderním technologiím je dnes vyřízení úvěru mnohem jednodušší a především časově nenáročné. Online půjčka se stala fenoménem a najdete ji v portfoliu každé banky a renomované nebankovní instituce.

Co je to online půjčka?

Online půjčka je každý úvěrový produkt, který lze zcela nebo alespoň z části vyřídit prostřednictvím internetu. V praxi jde o neúčelové i účelové úvěry, hypotéky a krátkodobé SMS půjčky.

Jak probíhá vyřízení úvěru přes internet?

Ne nadarmo se říká, že není nic jednoduššího, než vyřídit online půjčku. Celý proces se vždy skládá z několika kroků:

  • nastavení parametrů (úvěrový rámec, délka splatnosti, volba balíčku pojištění pro případ neschopnosti splácet)
  • vyhodnocení bonity žadatele (v případě půjčky bez doložení příjmů není nutné)
  • podpis smlouvy a případně dalších souvisejících dokumentů

Lámete si hlavu nad tím, jak se dostanete k příslušným dokumentům? Věřitel vám je umožní stáhnout z webové stránky a poté, co je vytisknete a podepíšete, je odešlete na jím uvedenou adresu.

Opravdu se každá online půjčka vyřizuje z pohodlí domova?

V případě bankovní půjčky je přízvisko online mírně zavádějící. Banky sice umožňují podání žádosti, ale vybraný úvěrový produkt pouze předschválí a návštěvě pobočky se tak jako tak nevyhnete. Budete si s sebou muset přinést požadované dokumenty jako potvrzení o výši příjmu, doklady a vše, co si po vás bankovní instituce vyžádá. Přesto jde o významnou úsporu času a není důvod vyřízení půjčky online nevyužít. Do banky totiž půjdete s vědomím, že splňujete podmínky a dokončíte jen nezbytné formality.

A co se týče nebankovních společností, ty za vámi většinou vyšlou obchodního zástupce, který s vámi transakci dokončí. Místo a čas si vyberete sami.