Mezi základní požadavky každé banky patří bonita. Doložíte-li výši svých příjmů (a bude-li dostačující), bankovní věřitel vaši žádost o úvěr schválí. Pokud však vyhodnotí, že vaše příjmy dostačující nejsou, máte smůlu. To ovšem neznamená, že nemáte jinou možnost. Stačí se porozhlédnout v nebankovním sektoru a vyhledat někoho, kdo vám půjčí i bez doložení příjmu.

Online půjčka bez doložení příjmů má mnoho podob a v každém případě se připravte na to, že nemusí být tak výhodná jako úvěry, které jsou doložením příjmů podmíněny.

Nemůžete doložit příjem? Budete potřebovat ručitele nebo nemovitost

Chcete-li si půjčit částku v rozmezí několika desítek nebo set tisíc korun, budete si muset sehnat ručitele nebo dát věřiteli zástavní právo k nemovitému majetku. Tato opatření jsou vzhledem k riziku, které věřitel podstupuje, pochopitelná, ale na druhou stranu musíte být opatrní i vy. Některé nebankovní společnosti cíleně vyhledávají klienty, kteří nejsou schopni splátky hradit. Velmi jednoduše tak přijdou k nemovitému majetku, který má mnohem větší hodnotu než jistina. Chcete-li nekorektnímu jednání ze strany věřitele předejít, zjistěte si o něm všechny důležité informace ještě předtím, než podepíšete smlouvu.

Malá online půjčka bez doložení příjmu je bezpečná, ale dražší

Online půjčka bez doložení příjmů může mít také krátkodobý charakter a v podstatě jde o každou SMS půjčku. V rámci těchto úvěrů také nezáleží na výši příjmů a protože je úvěrový rámec velmi nízký (obvykle 500 až 10 000 Kč), nebudete muset hledat ručitele ani poskytovat zástavní právo k nemovitosti. Pro tyto půjčky je typická krátká doba splatnosti, která se pohybuje kolem 30 dní (většinou ji lze za poplatek prodloužit) a nulová úroková sazby. Nebankovní společnosti jistinu navyšují o fixní poplatky, jejichž výši stanovují na základě velikosti půjčky a délky splatnosti. Jedinou nevýhodou SMS úvěru je vyšší RPSN.