Každý zájemce o úvěr si zřejmě položí jednu zásadní otázku. Která je ta nejlepší půjčka on-line? Finanční experti mají jasno – nejvýhodnější úvěr je žádný úvěr a je mnohem lepší financovat své potřeby z ušetřených peněz. Jenomže teorie je jedna věc a praxe druhá. Ne každý má dostatečně vysoký příjem na to, aby během krátké doby našetřil na nové bydlení, rekonstrukci nebo nový automobil. A někomu může způsobit závažný problém i nečekaný výdaj ve výši několika tisíc korun. V takovém případě jde názor odborníků stranou a nezbude, než si stanovit kritéria, na základě kterých vybereme to nejlepší možné řešení.

Jak vybrat nejlepší on-line půjčky?

Účelová, nebo neúčelová půjčka?

První zásada zní – vybírejte úvěrový produkt tak, aby korespondoval s vašimi požadavky. Nejvýhodnější půjčka je většinou ta, která slouží k jedinému účelu – například pro financování bydlení je efektivnější klasická hypotéka než nebankovní americká hypotéka, pro podnikatele zase podnikatelský úvěr než neúčelový úvěr na cokoliv.

Banka, nebo nebankovní instituce?

Dalším kritériem, který má podstatný vliv na celkovou splatnou částku, je volba věřitele. Obecně platí, že banky půjčují peníze za mnohem výhodnějších podmínek než nebankovní instituce. Na druhou stranu se vždy vyplatí přímé srovnání, protože někteří renomovaní věřitelé (např. Home Credit) bankovní konkurenci doslova šlapou na paty. Nejméně výhodné bývají půjčky od úvěrových predátorů.

Jak dlouho splácet?

Výběrem vhodného úvěru ovšem proces nekončí. Aby byla nejlepší půjčka on-line opravdu tak výhodná, jak se od ní očekává, budete muset správně nastavit její parametry. Platí, že s delší dobou splatnosti narůstá celková splatná částka – pokud tedy bude ve vašich finančních možnostech kratší splácení po vyšších splátkách, přikloňte se k němu. Závazku se zbavíte mnohem rychleji a ve finále zaplatíte mnohem méně.