Cílem každého žadatele by měla být nejlevnější, nejvýhodnější a tedy nejlepší půjčka. Pokud se v současné době poohlížíte po finanční injekci, ale nejste dostatečně bonitní nebo nesplňujete jiné kritérium pro získání bankovní půjčky, budete muset zapátrat v nebankovním sektoru. I zde se samozřejmě vyplatí důkladné srovnání produktů, na základě kterého najdete nejlepší nebankovní úvěr. V každém případě se neorientujte pouze podle úrokové sazby, ale také dalších parametrů.

Jak vybrat nejlepší nebankovní úvěr?

Většina lidí se při výběru nebankovní půjčky zaměřuje na srovnání úrokové sazby a ano – ta patří mezi velmi důležitá kritéria, nicméně spousta nebankovních společností láká klienty na nízkou úrokovou sazbu, kterou vyvažuje vysokými poplatky. Ty v úrocích zahrnuty nejsou a promítnou se do RPSN (roční procentní sazba nákladů). RPSN je v tedy mnohem důležitější indikátor.

Ušetřit co nejvíce, ale ne za každou cenu

nejlepší nebankovní úvěrAni nejnižší RPSN neznamená, že jste vybrali nejlepší nebankovní úvěr. Zdánlivě výhodná půjčka se může v budoucnu výrazně prodražit kvůli netransparentních smluvních podmínek. Zajímejte se proto o výši sankcí za předčasné splátky nebo doplacení úvěru, penále za prodlení, ale také to, jestli se půjčkou nezavazujete i k jinému úvěrovému produktu (např. ke kreditní kartě apod.).

Ideálním řešením je přehledné porovnání úvěrových produktů od renomovaných nebankovních společností. Většinou má podobu tabulky, ze které jednoduše vyčtete výši úrokové sazby, RPSN a další vlastnosti.

Chcete-li získat nejlepší nebankovní úvěr, sepište si všechny své požadavky a vyberte si produkt, který je jim nejblíž. Nepůjčujte si větší částku, než ve skutečnosti potřebujete a pamatujte si, že s délkou splatnosti přímo úměrně narůstá navýšení jistiny.

Foto: http://pixabay.com/cs/h%C3%A1k-za%C5%A1krt%C3%A1vac%C3%AD-zna%C4%8Dka-ano-souhlas-142656/, http://pixabay.com/cs/h%C3%A1k-za%C5%A1krt%C3%A1vac%C3%AD-zna%C4%8Dka-ru%C4%8Dn%C3%AD-76785/