Některé nebankovní půjčky jsou dostupné opravdu pro každého. Pokud nemáte dostatečně vysoký příjem, ale naopak záznamů v registru dlužníků na rozdávání, není nic ztraceno. Stačí zastavit nemovitost a stoprocentně se najde někdo, kdo vám půjčí i větší částku. My se však zaměříme na nebankovní úvěry bez zástavy. Zajímá vás, jaké jsou vaše možnosti a co po vás mohou poskytovatelé nebankovních půjček vyžadovat?

I v nebankovním sektoru se počítá credit scoring

Zajištění půjčky zástavou je pro nebankovní společnost velmi pohodlné. Jakmile dlužník poruší smluvní podmínky a přestane splácet, věřiteli připadne nemovitost a nemusí řešit vymáhání dlužné částky. Riziko nebankovního úvěru bez zástavy ale musí vykompenzovat jiným způsobem – renomované nebankovní instituce, podobně jako banky, používají k ohodnocení rizika takzvaný credit scoring. Jde o kombinaci několika faktorů, které vypovídají o platební schopnosti žadatele a je do ní zahrnuta výše příjmu i záznamy v registru. Ani v případě nebankovní společnosti tak nemáte jistotu, že vám stoprocentně půjčí.

Bez zástavy, ale s dokladem o příjmu

Máte-li zájem o částku řádově v několika desítkách tisíc korun, připravte se na to, že po vás bude věřitel vyžadovat potvrzení o výši příjmu a zřejmě zkontroluje i databázi dlužníků. Naštěstí existují výjimky, které jsou pro hříšníky v registru poslední záchranou. Nebankovní úvěry bez zástavy a registru poskytuje např. známá společnost Provident a to až do výše 80 000 Kč.

Bez zástavy, příjmu a registru

A co nebankovní úvěry bez zástavy, registru a příjmu? I ty jsou k mání, ale budete se muset spokojit s částkou řádově v tisících a velmi krátkou splatností. Mikropůjčky aneb SMS půjčky před výplatou jsou u nás velmi populární a to i navzdory tomu, že jsou ve srovnání s běžnými dlouhodobými půjčkami velmi drahé. Často totiž představují jediné schůdné řešení pro někoho, kdo čeká na výplatu a nechce žádat o půjčku u neznámých soukromých investorů.

Tip: Sjednejte si výhodný nebankovní úvěr bez zástavy online!