Osoby, které jsou dostatečně bonitní a mají dobrou platební morálku, jdou pro půjčku do banky. Ale kde si mají půjčit lidé, jejichž příjmy nejsou tak vysoké nebo v bance neuspějí kvůli záznamu v registru? Pro ně jsou určeny nebankovní úvěry a půjčky.

Typické vlastnosti nebankovních úvěrů a půjček

Důvodů, proč jsou půjčky z nebankovního sektoru tak populární, je ve skutečnosti mnohem více. Nejde jen o dostupnost a benevolentnější přístup ze strany nebankovních společností, ale také zjednodušená administrativa a s ní související rychlost vyřízení. Není divu, že nebankovní úvěry čas od času volí i ti, kteří mají nárok na půjčku v bance.

Nebankovní úvěry a půčjky není tak jednoduché definovat. V současné době je na trhu nepřeberné množství půjček, které se liší úvěrovým rámcem, dobou splatnosti, účelem a dalšími parametry. Ať už jsou však vaše požadavky jakékoliv, stoprocentně si mezi půjčkami od nebankovních poskytovatelů vyberete.

Renomované nebankovní společnosti nabízí velmi zajímavé produkty

Některé nebankovní instituce dokonce šlapou na paty bankám. Společnosti jako Home Credit, Cetelem nebo Cofidis mají v portfoliu účelové a neúčelové nebankovní úvěry s příjemnou úrokovou sazbou a možností dlouhodobého splácení. Obecné tvrzení, že jsou nebankovní úvěrové produkty velmi nevýhodné, v jejich případě rozhodně neplatí. Na druhou stranu se musíte připravit na to, že tito věřitelé posuzují žádosti přísněji a do scoringu zahrnují i údaje z registru dlužníků.

Potřebujete peníze na účet bez čekání?

Specifickým úvěrovým produktem, který v bankovním portfoliu nenajdete, jsou rychlé SMS půjčky. Tyto nebankovní úvěry mají krátkodobý charakter a slouží k překlenutí několika dní až týdnů, většinou v období před výplatou. Požadavky ze strany poskytovatelů jsou velmi nízké a žádost je schválena téměř každému.