Máte v plánu rekonstrukci bydlení, ale zároveň toužíte po novém automobilu nebo exotické dovolené? V tom případě vám běžná hypotéka nepomůže, protože ji nelze využít na jiné účely než na ty, které vymezí banka. Naštěstí existuje alternativa, která má s hypotéčním úvěrem leccos společného – nebankovní úvěr se zástavou neboli americká hypotéka. Už jste o ní slyšeli, ale nevíte, v čem tkví její největší výhody?

Nebankovní úvěr se zástavou je forma úvěru zajištěného nemovitostí. Stejně jako v případě hypotéky jde o jednu z podmínek, ale tím požadavky ze strany nebankovního věřitele většinou končí.

Nebankovní půjčku se zástavou dostanete i bez doložení příjmů

Mezi největší výhody patří skutečnost, že nebudete muset dokládat výši příjmu. Nebankovní úvěr se zástavou tak můžete využít i v případě, že podnikáte po dobu kratší než jeden rok a nemáte k dispozici daňové přiznání za předchozí období. Nebankovní společnosti, které nebankovní úvěry se zástavou nabízí, obvykle také neprověřují registr dlužníků. O dostupnosti tedy nemůže být pochyb. Ale jak je to s úrokovou sazbou, dobou splatnosti a dalšími důležitými parametry?

Úročení a doba splatnosti

Nebankovní úvěr se zástavou nemovitosti má často výrazně nižší úrokovou sazbu než běžné nebankovní půjčky a doba splatnosti se pohybuje v řádu několika let až desítek let. Každý poskytovatel těchto půjček si podmínky stanovuje individuálně a rozhodně se vyplatí čerpat úvěr od renomovaného věřitele.

Neriskujete střechu nad hlavou?

Pamatujte si, že nebankovní úvěr se zástavou vám sice může usnadnit finanční situaci, ale na druhou stranu vám bude po celou dobu splácení hrozit riziko, že přijdete o zastavenou nemovitost (nejčastěji tedy vlastní bydlení). Vzhledem k tomu, že nebudete muset prokazovat bonitu, si dobře spočítejte, jestli budete schopni řádně splácet. O americkou hypoték žádejte pouze v případě, že peníze opravdu potřebujete