Banky si své klienty pečlivě vybírají a vzhledem k tomu, že půjčku poskytnou jen dostatečně bonitním klientům s dobrou platební morálkou, vyžadují zástavu jen v případě velmi vysokých částek. Osoby, které nemají tak vysoký příjem nebo na bankovní půjčku nedosáhnou kvůli záznamu v registru dlužníků, musí o peníze žádat u nebankovních poskytovatelů. Ti půjčí téměř každému, ale často pod podmínkou zástavního práva k nemovitému majetku. Nechcete riskovat, že přijdete o bydlení? V tom případě se poohlédnete po nebankovním úvěru bez zástavy.

Proč ručit nemovitostí, když to jde i bez ní?

Nebankovní půjčka bez zástavyNebankovní úvěr bez zástavy je alternativa pro každého, kdo nemá nárok na bankovní půjčku, ale v žádném případě nechce ručit nemovitostí. Tyto typy půjček můžeme rozdělit na základě několika různých kritérií – např. podle výše úvěrového rámce nebo délky doby splatnosti.

Zvolíte-li nebankovní úvěr bez zástavy ve výši několika desítek tisíc korun, bude po vás věřitel vyžadovat doklad o výši příjmů. Nemusíte se však bát – i renomované společnosti jako Home Credit nebo Provident vám určitou částku půjčí i v případě menšího příjmu.

Bez zástavy, registru a potvrzení příjmu

Mnohem dostupnější je ovšem krátkodobý nebankovní úvěr bez zástavy, známý jako SMS půjčka. Poskytovatelé těchto mikroúvěrů vám půjčí částku v rozmezí několika set až tisíc korun na dobu kolem 30 dní a jistinu navýší o fixní poplatky. Jde o transparentní a velmi rychlý produkt, který se u nás dostal do povědomí klientů díky finské společnosti Ferratum. V současné době ho nabízí také spousta dalších nebankovních společností jako creditON nebo Kouzelná půjčka.

Nebankovní úvěr bez zástavy jako takový je obvykle spojen s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti, nicméně některé nebankovní produkty svými parametry směle konkurují těm bankovním.

Foto: http://pixabay.com/cs/dvacet-liber-podnik%C3%A1n%C3%AD-sjednocen%C3%BD-19925/