Negativní záznam v některém z registrů, nebo jen požadavky, kterým banky nejsou schopny vyhovět. Tyto a spousta dalších důvodů vás může od bankovního úvěru odradit, ale to neznamená, že se nemůžete obrátit na nebankovní sektor. V široké nabídce nebankovních produktů narazíte také na nebankovní půjčky na směnku, prostřednictvím kterých velmi rychle a jednoduše získáte dostatek finančních prostředků pro krytí výdajů a potřeb. Půjčování na směnku je velmi rozšířený způsob, který může být výhodný pro věřitele i dlužníka. Na druhou stranu je ale spojeno také s určitými riziky. Zajímají vás podrobnosti?

Co je to směnka?

Základem nebankovní půjčky na směnku je směnka. Jde o finanční instrument, úvěrový cenný papír, který musí obsahovat zákonem stanovené údaje – bez nich je směnka neplatná. Směnka definuje dlužnický závazek a její majitel může požadovat ve stanovenou dobu stanovenou částku. Její obrovská výhoda tkví v tom, že nesporně prokazuje závazek. Obsahuje-li všechny všechny náležitosti, pak její držitel nemusí právo na proplacení dále prokazovat. Rozhodne-li se dlužník směnku neproplatit, musí své důvody prokázat.

směnka

Výhody nebankovní půjčky na směnku

Nebankovní půjčky na směnku jsou na rozdíl od automatizovaných SMS úvěrů nebo jiných nebankovních půjček individuální a většinou je nabízí soukromí investoři. Ti si sami určí výši půjčky a podmínky, za jakých zájemci peníze poskytnou. Vzhledem k tomu, že je bonita posuzována individuálně, jsou nebankovní půjčky mnohem dostupnější. Často na ně mají nárok i osoby, které byly v bance nebo u známých nebankovních společností odmítnuty.

Na co si dát pozor?

Na druhou stranu mohou být pro dlužníka nebankovní půjčky na směnku velmi rizikové, protože směnka jako taková věřiteli neukládá povinnost, aby dlužníkovi peníze předal. Nikdy proto směnku nepodepisujte předtím, než obdržíte smluvený obnos. To samé platí v případě směnky s nevyplněnými poli – nikdo vám nezaručí, že si věřitel nedoplní jinou dlužnou částku, než na jaké jste se dohodli.