Nesplnili jste podmínky pro získání bankovní půjčky, nebo vám jen nevyhovují její parametry a rozhodli jste se pro půjčku z nebankovního sektoru? Nemáte-li s nebankovními půjčkami žádné zkušenosti, možná ve vás hlodá červíček a říkáte se – opravdu mi půjčí? Respektive kde hledat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí všem bez výjimky? Máme pro vás dobrou zprávu – nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, nejsou jenom mýtus.

Na drobnější částky dosáhne téměř každý, za větší budete muset ručit nemovitostí

Ve skutečnosti je hledání nebankovní půjčky, kterou opravdu dostanete, velmi jednoduché. V nebankovním sektoru působí celá řada věřitelů, kteří nevyžadují potvrzení o výši příjmu a zároveň nekontrolují registr dlužníků. Půjčí každému, kdo u nich nemá jinou nesplacenou půjčku. V praxi jde především o krátké půjčky před výplatou ve výši do 10 000 Kč, ale také o dlouhodobé půjčky s mnohem vyšším úvěrovým rámcem.

V případě krátkodobé půjčky ve výši několika set až tisíc korun je skutečnost, že nebankovní věřitel půjčí téměř každému, pochopitelná. U úvěrů v řádu několika desítek tisíc je na místě jistá obezřetnost. Skutečnost, že vám nebankovní věřitel chce půjčit vyšší částku a neprověřuje vaši bonitu, se většinou se solidním jednáním rozchází. Pravděpodobně po vás bude vyžadovat ručení nemovitostí a doufat, že svůj závazek nebudete schopni splatit.

Renomované instituce žádosti neodmítají bezdůvodně

Dejte si proto pozor a předtím, než sáhnete po neznámé půjčce, přemýšlejte nad tím, proč jste nedosáhli na běžnou půjčku. Pravděpodobně skutečně nesplňujete základní kritéria, na základě kterých by měla banka nebo renomovaná nebankovní společnost půjčit peníze. Krátkodobé nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí všem, nejsou špatným řešením, ale v žádném případě neriskujte své bydlení.

Foto: http://www.sxc.hu/photo/330106