Záznam v registru dlužníků vás může dostat do nezáviděníhodné pozice. Pokud jste v minulosti zaváhali se splátkou nebo ji záměrně neposlali, zařadili jste se mezi klienty, které banky označují jako „rizikoví“. V praxi to vypadá následovně – po několik dlouhých let, než se záznam v registru automaticky vymaže, nebudete mít nárok na bankovní půjčku. Ale ani to neznamená, že nebudete moct akutní finanční problémy zažehnat jinak. V nebankovním segmentu totiž narazíte na poskytovatele, kteří nabízí nebankovní půjčky ihned bez registru.

Úvěrové produkty, které jsou dostupné i pro rizikové klienty

Největší výhoda nebankovní půjčky ihned bez registru spočívá v její dostupnosti. Společnosti, které tento typ úvěru nabízí, nelustrují v databázi a peníze půjčí i rizikovým klientům. V praxi se dělí na takzvané krátkodobé mikropůjčky a úvěry s vyšším úvěrovým rámcem a delší dobou splatnosti.

Rychlé SMS úvěry

Mikroúvěry neboli SMS půjčky se pohybují ve výši 500 Kč až 10 000 Kč a doba splatnosti činí max. 30 dní (někdy až 45 dní). Vyřízení těchto zápůjček trvá maximálně několik minut a stačí, když odešlete online žádost a potvrdíte aktivaci kódem, který obdržíte v SMS zprávě. Krátkodobé nebankovní půjčky ihned bez registru poskytují společnosti jako Ferratum, creditOn. Kouzelná půjčka a další známé i méně známé instituce. K vyřízení nebudete potřebovat ani doklad o výši příjmů.

Hotovostní půjčka od Provident

Složité ale není ani vyřízení rychlé nebankovní půjčky ihned bez registru ve výši od několika tisíc až po desítky tisíc. Mezi neznámější společnosti, které poskytují úvěry také klientům v registru, patří Provident Financial. Aktuálně nabízí částku ve výši od 4 000 Kč do 80 000 Kč se splatností až na 100 týdnů. V případě Provident půjčky se ale bez potvrzení o příjmu neobejdete.

Rozhodnete-li se pro malou nebo větší nebankovní půjčku, mějte na paměti, že úroky bývají vyšší než v případě bankovních úvěrů. Zvolíte-li však úvěrový produkt o některé z výše uvedených společností, můžete se spolehnout na transparentní podmínky a žádné skryté poplatky.