Nebankovní podnikatelské úvěry
Potřebujete finanční prostředky pro podnikatelské účely a nevyšlo vám to v bance? Nezoufejte, nebankovní podnikatelské úvěry jsou v mnoha ohledech dostupnější. Mohou o ně zažádat fyzické osoby – podnikatelé nebo právnické osoby a poskytovatelé vždy požadují zástavu nemovitosti na území České republiky. Alternativně lze poskytnout také zástavu formou nemovitosti ve vlastnictví třetí osoby.
Při výběru nebankovní společnosti buďte opatrní
Společností, které nabízí nebankovní podnikatelské úvěry, je velmi mnoho, ale při výběru byste měli postupovat velmi obezřetně. Jedině tak nenaletíte podvodníkům a lichvářům, kteří si nárokují velmi vysoké úroky a poplatky. Vyberete-li si solidního věřitele, získáte až 70 % tržní ceny zastavené nemovitosti, úrokovou sazbu pod 10 % a několik výhod, které vám banky nenabídnou. Podmínky nebankovních podnikatelských úvěrů jsou většinou velmi podobné těm, jak je znáte u americké hypotéky.
Největší výhody nebankovních podnikatelských úvěrů
Mezi největší výhody nebankovních podnikatelských půjček patří možnost ručení nemovitostí, kterou banka uznala jako nevyhovující, ale také to, že o ně může zažádat i podnikatel se záznamem v registru dlužníků. Nebankovní poskytovatelé do registru nenahlíží a navíc nevyžadují prokázání podnikatelské historie a bezdlužnosti vůči Správě sociálního zabezpečení, Finančnímu úřadu a pojišťovnám. Odhad nemovitosti bývá zdarma a žádné poplatky předem platit nebudete.
Průběh vyřízení
Nebankovní podnikatelské úvěry mají individuální podmínky, ale několik vlastností mají společných. Vyřízení je velmi rychlé (podstatně rychlejší než v případě bankovní podnikatelské půjčky), délka splatnosti může činit až několik desítek let a doplacení úvěru nebývá zpoplatněno. K vyřízení úvěru budete potřebovat pouze fotografie objektu, nabývací titul, výpis z katastru nemovitostí (list vlastnictví) a žádost o úvěr.
Napsat komentář