Máte jako rodina nespočet půjček, jejichž splácení vás tíží? Pak je slučte dohromady. Sloučit více půjček do jedné je možné již vícero let, našinci této možnosti využívají, avšak existuje ještě stále nespočet Čechů, kteří o této možnosti netuší. Říká se jí konsolidace.

Nejde jen o vaše dluhy, sloučit lze dluhy celé rodiny

Nemusíte se bát, že by šlo jen o dluhy na každou hlavu v rodině, naopak – sloučit lze veškeré dluhy celé rodiny. Podle konečné dlužné částky se vám pak vypočte adekvátní měsíční splátka, samozřejmě také s ohledem na výdělek jednotlivých členů rodiny.

Šest z deseti Čechů uvedlo, že nemají půjčky a úvěry, které by bylo možné sjednotit – to není pravda

Mnoha lidem se totiž nechce řešit, zda mají na něco nárok, zda si mohou v dluzích ulevit. Zde je pak již problém ale někde jinde… Na druhou stranu existují však i případy, kdy početná skupina dlužníků už konsolidaci půjček v minulosti absolvovala a nyní jim není vyhověno.

Neznalost nikoho neomlouvá

Více než pětina Čechů nyní využívá možnosti spojit veškeré dluhy rodiny. Další našinci by si něco takového přáli, ale neví, že tato možnost existuje, anebo kde o ni žádat, přitom některé společnosti nabízejí konsolidaci rodinných dluhů minimálně již dva roky, více než desetina lidí ale o této možnosti doteď vůbec nevěděla. Další respondenti uvedli, že ve výraznou úsporu konsolidací rodinných půjček absolutně nevěří.

Nejčastěji konsolidované úvěry

Podle údajů jedné poradenské společnosti patří mezi nejčastěji konsolidované úvěry kreditní karty, kontokorenty a klasické spotřebitelské úvěry a výsledkem této konsolidace by následně mělo být měsíční snížení splátek, a to za účelem optimalizace výdajů v domácím rozpočtu. Nový konsolidovaný úvěr by měl mít pro rodinu výhodnější úrokovou sazbu a mělo by jít o nižší splátku než doposud.