Každým rokem řeší pojišťovny téměř 200 tisíc pojistných událostí souvisejících s dětskými úrazy. Zvláště během letních prázdnin jejich počet roste, neboť děti se věnují více různým aktivitám, než ve školním roce. Některé pojišťovny proto nabízejí krátkodobé pojištění úrazu dětí, které mohou rodiče využít právě o prázdninách. Děti jsou zbavené školních povinností, a tak se mohou naplno věnovat svým zálibám, ke kterým o prázdninách patří i nejrizikovější aktivity, jako je jízda na kole či na bruslích, skákání na trampolíně a koupání. V posledních letech jsou to i úrazy malých děti v domácích bazénech. Tyto aktivity jsou nejčastější příčinou úrazů.

 

Využijte krátkodobé pojištění úrazu dětí

Některé pojišťovny nabízejí úrazové pojištění na konkrétní plánované období, jako jsou letní tábory, školy v přírodě či návštěva prarodičů. Toto pojištění pokrývá i léčení úrazů s trvalými následky. V nabídce jsou i skupinová pojištění pro děti, které jdou například plavat, takže pojistná doba může trvat třeba jen tři hodiny. Tento druh pojištění lze sjednat například u České podnikatelské pojišťovny, ČSOB pojišťovny, Generali nebo Kooperativy. Skupinové začíná již od tří dětí a je vhodné pro výlety, zájezdy, mateřské školy atd. Skupinové krátkodobé pojištění si mohou sjednat i organizace, které akci pořádají. Věk pojištěných dětí je u jednotlivých pojišťoven přibližně stejný. Bývá to od narození do 17 let, u jiné od 6 měsíců do 15 let apd.

 

Pojištění dítěte v rámci cestovního pojištění

Dítě lze pojistit i při sjednávání cestovního pojištění, a to v případě cest do zahraničí i po České republice. Jedná se o druh krátkodobého pojištění, které kryje rizika smrti, trvalých následků či trvalé invalidity v důsledku úrazu. V nabídce má toto pojištění pojišťovna Slavia, Alianz, Kooperativa či Uniqa. Dítě je pojištěno proti úrazu a dalším rizikům po dobu, po kterou trvá sjednané cestovní pojištění. Pojistné částky pro jednotlivá rizika se pohybují v řádech stovek tisíc korun, kdežto cena pojištění je v jednotkách korun za den.