Potřebujete několik desítek nebo stovek tisíc korun, které budete moct splácet několik dlouhých let? Žádný problém, půjčky s několikaletou splatností a vysokým úvěrovým rámcem najdete v nabídce téměř každé banky a nebankovní společnosti. Ale jak je to s menšími půjčkami? Někdo si vystačí s mnohem nižší částkou a navíc nechce splácet tak dlouho. Je to i váš případ? Pak se budete muset poohlédnout po krátkodobém úvěru.

Jaká je definice krátkodobého úvěru?

Krátkodobý úvěr charakterizuje menší úvěrový rámec (většinou v řádu několika set až tisíc korun) a poměrně krátká doba splatnosti. V praxi může mít mnoho podob a můžeme jím označit také kontokorent nebo kreditní kartu.

Kreditní karta a kontokorent

Výhodou kreditní karty a kontokorentu je možnost opětovného čerpání. Jakmile dlužnou částku doplatíte, budete si moct půjčit znovu. S kreditní kartou je navíc spojeno takzvané období, v rámci kterého vám banka nebude půjčku úročit. To se však většinou týká jen bezhotovostních plateb, ke kterým je ostatně kreditní karta primárně určena.

Krátkodobé SMS půjčky

Nechcete-li se vázat ke kreditní kartě nebo kontokorentu a spokojíte-li se s částkou do 10 000 Kč, vyzkoušejte krátkodobý úvěr přes SMS, který nabízí specializované nebankovní společnosti. Tento typ úvěru je ideální pro překlenutí období před výplatou a jeho největší výhoda spočívá v pohodlném vyřízení přes internet.

Krátkodobý úvěr online je velmi dostupný a nebudete muset řešit zbytečné formality. Poskytovatelé těchto finančních produktů nevyžadují potvrzení o výši příjmu, neprověřují registr dlužníků a nevyžadují žádnou formu ručení. Peníze budete mí na účtu již do několika minut po schválení a jedinou nevýhodu představují vyšší fixní poplatky za poskytnutí úvěru.