Neobejdete se bez finanční injekce, ale stačí vám několik set nebo tisíc korun a to na kratší dobu? V tom případě by byl klasický úvěr krajně neefektivní. Potřebujete-li menší částku na dobu několika dní nebo týdnů, zvolte některou z krátkodobých půjček. V podstatě máte hned tři možnosti a to:

  • kontokorentní úvěr
  • kreditní karta
  • krátkodobé SMS půjčky

Pokud jste dostatečně bonitní, můžete si k běžnému účtu vyřídit povolené přečerpávání nebo požádat o kreditní kartu. Oba zmíněné produkty jsou pro řešení akutního nedostatku financí jako stvořené, ale možná vás odradí skutečnost, že vyřízení může trvat několik dní. Navíc se nevyhnete návštěvě banky a administrativnímu procesu.

Proč zvolit právě krátkodobé SMS půjčky?

Nechcete-li se vázat ke kreditní kartě či kontokorentu a naopak se vám líbí představa, že po uhrazení dlužné částky nebudete muset nic víc řešit, vsaďte na krátkodobé SMS půjčky. Jejich největší výhoda spočívá v transparentních podmínkách a v dostupnosti. Prokazování bonity a hledání ručitele se nekoná a navíc vše vyřídíte z pohodlí domova.

Sjednání krátkodobé SMS půjčky probíhá prostřednictvím webových stránek a stačí, když na kalkulátoru nastavíte požadované parametry, vyplníte registrační formulář a odešlete jej ke schválení. Poskytovatel úvěru vás během několika minut uvědomí o výsledku posouzení a pokud shledá, že budete schopni peníze vrátit včas, obratem vám pošle požadovanou částku na účet.

V České republice nabízí krátkodobé SMS půjčky online hned několik nebankovních společností, ale parametry nabízených produktů se liší jen minimálně. Úvěrový rámec činí několik set až tisíc korun a doba splatnosti 30 dní. Počítejte však s tím, že si napoprvé budete moct půjčit pouze poměrnou část a na větší částky dosáhnete až po řádném splacení.