Hledáte finanční injekci, která vás vyléčí z akutních finančních problémů? Potřebujete peníze ihned, ale jen takovou částku, která vám pomůže k překlenutí několika dní nebo týdnů před výplatou? V tom případě se poohlédněte po produktech známých jako krátkodobé půjčky. Zajímá vás, co díky nim získáte a jaký rozdíl tkví mezi krátkodobými a dlouhodobými úvěry?

Základní specifikace krátkodobé půjčky

Mezi základní poznávací znaky krátkodobé půjčky patří menší úvěrový rámec, jehož spodní hranice začíná na několika stokorunách a maximum fluktuuje kolem deseti tisíc korun. Někteří věřitelé vám půjčí ještě o několik tisíc více, ale rozhodně nepočítejte s částkou v rámci několika desítek tisíc.

Krátkodobé půjčky jsou nedílnou součástí především nebankovního portfolia a jejich největší výhoda tkví ve velmi rychlém vyřízení. Věřitelé nabízí sjednání online, čímž se zájemci vyhnou zdlouhavému vyřizování na pobočce. Jedinou formalitou, kterou budete muset podstoupit, je vyplnění jednoduchého formuláře, který zároveň slouží i jako kalkulátor. Zmíněný formuláře najdete na webových stránkách, ale v případě opakované žádosti lze půjčku získat také prostřednictvím SMS zprávy (odtud také přízvisko krátké SMS půjčky).

Zpracování žádosti probíhá bezprostředně po jejím odeslání a poté, co ji věřitel posoudí, oznámí žadateli výsledek. Vzhledem k minimálním požadavkům však téměř vždy dojde k odsouhlasení a následném přeposlání peněz na účet klienta.

Rozdíly mezi krátkodobým a dlouhodobým úvěrem

Největší rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou půjčkou spočívá v úvěrovém rámci a délce splátkového kalendáře. Splatnost krátkodobé půjčky je s ohledem na nižší částku kratší a obvykle se pohybuje v řádu 30 dní. Zanedbatelné požadavky ze strany věřitele jsou logické – úvěr v řádu několika tisíc korun nepředstavuje pro poskytovatele takové riziko jako půjčka v řádu několika desítek nebo dokonce stovek tisíc. Může si proto dovolit půjčit i žadatelům bez prokazatelného příjmu nebo lidem se zápisem v registru dlužníků.