Svět nebankovních půjček je velmi pestrý a vzhledem k obrovskému množství společností, které se specializují na takzvané rychlé půjčky, je logické, že se mezi ně snaží prosadit i tací, jejichž jednání není zrovna etické. Podvodníci, podvody a podvůdky jsou bohužel součástí i jiných oborů, ale v souvislosti s půjčkami v řadách klientů právem vzbuzují velké obavy. Kritice se nevyhnula ani jinak populární nabídka od společnost KOUZELNÁ PŮJČKA s.r.o. Možná jste při bádání v internetových vodách narazili na tvrzení, že je kouzelná půjčka podvod. Skutečně tomu tak je?

Kouzelná půjčka není podvod!

Poskytovatel kouzelné půjčky není ani zdaleka jediným, kdo se podobným obviněním setkal a my bychom rádi obvinění uvedli na pravou míru.

Nebankovní společnost KOUZELNÁ PŮJČKA s.r.o. funguje pod záštitou britské společnosti Laurence & Partners ltd. a už tato skutečnost je svým způsobem garancí solidního jednání. Na své webové prezentaci uvádí všechny zákonem stanovené údaje a klienti se o celkové splatné částce a dalších souvisejících poplatcích (např. za odložení termínu splatnosti) dozví s předstihem. Na půjčku mají navíc nárok pouze klienti, kteří prokáží pravidelný příjem a nejsou v exekuci nebo insolvenčním řízení.

Kritici namítají vysoké úročení, ale to je pro tento segment finančních produktů zcela běžné. Malé srovnání hovoří za vše:

Půjčíte-li si v rámci kouzelné půjčky 10 000 Kč na dobu 30ti dní, zaplatíte 12 400 Kč. Renomovaná společnost Ferratum, která se s kritikou nesetkala, si naúčtuje 13 300 Kč. O lichvě nebo podvodu tedy nemůže být řeč.

Proč někteří klienti jednání nebankovní společnosti odsuzují?

KOUZELNÁ PŮJČKA s.r.o. se chlubí slušnými referencemi, ale přesto se čas od času objeví klient, který produkt označí za podvod. Důvod je prostý – většinou jde o problémové klienty, kteří sice splnili požadavky na schválení půjčky, ale poté nedodrželi smluvní podmínky. Chyba tedy není na straně věřitele, ale dlužníka, který nesplácí.