Současná nabídka úvěrových produktů uspokojí opravdu každého. Na své si přijdou zaměstnaní, podnikatelé, ženy na mateřské dovolené i důchodci. V neposlední řadě také studenti, protože ani ti se čas od času neobejdou bez finanční injekce.

Na co si studenti půjčují nejčastěji?

Důvody, které studenta doženou k půjčce, mohou mít různé. Může se jednat o nákup učebních pomůcek – například notebooku nebo dražších učebnic, ale také pořízení staršího auta kvůli dojíždění. Neřešme však účel půjčky a zaměřme se na to, zda mají studenti šanci získat půjčku se solidními parametry.

 Jde to i bez pravidelného příjmu, ale…

V jedné skupině stojí studenti, kteří nemají stálé zaměstnání a tedy ani pravidelný příjem. Ti mohou využívat studentský kontokorent, který dnes nabízí v podstatě každá banka. Studentský kontokorent se od toho klasického nijak výrazně neliší. Jde o povolené přečerpávání (obvykle ve výši od 5 tisíc do 20 tisíc, dle konkrétních podmínek dané banky), které studentovi umožňuje utrácet nad rámec vlastních financí. Výhodou jsou benevolentní podmínky splácení – obvykle stačí jednorázové dorovnání dlužné částky, a to jedenkrát za rok. Hned poté může student opět čerpat peníze.

Studenti bez doložitelného příjmu na běžnou půjčku nedosáhnou – banky ani renomované nebankovní instituce klientům bez prokazatelné bonity nepůjčují. Mají však možnost zažádat společně s někým, kdo doložitelný příjem má – ručitelem se může stát rodič.

 Pracující studenti na půjčku bez problémů dosáhnou

Další skupina čítá studenty, kteří pracují (byť třeba na poloviční úvazek) a příjem doložit mohou. Jejich možnosti již nejsou tak omezené a v podstatě mohou zažádat o libovolnou půjčku, na kterou svým příjmem dosáhnout.

Máte se studentskými půjčkami nějaké zkušenosti? Vaše názory uvítáme v diskuzi. Doporučte čtenářům konkrétní produkty, se kterými jste byli spokojeni!