Dostali jste se do situace, ze které vám může pomoct jen vhodně zvolená půjčka? Ale která by to měla být? Pokud nemáte možnost finanční injekce od rodiny či známých, ideálně pak bezplatně, pravděpodobně vám nezbude, než si skutečně půjčit od banky či nebankovní společnosti. S ohledem na bohatou nabídku je v posledních letech stále těžší neminout cíl a vybrat si správně. Měla by to být krátkodobá, nebo dlouhodobá půjčka?A může vám nebankovní společnost nabídnout víc než banka?

Termín nejlepší půjčka bohužel nejde zobecnit. V praxi záleží hned na několika podstatných faktorech, které byste měli při výběru úvěru brát v potaz. V prvé řadě jde o výši půjčky – nepůjčujte si více, než ve skutečnosti potřebujete. Zbytečně se dostanete do předlužení a budete muset splácet nemalé částky. Nezapomeňte ani na to, že na vaše neopatrné půjčování doplatí i vaši blízcí!

V případě, že se rozhodnete pro krátkodobý úvěr, berte v potaz vyšší úroky a nutnost jednorázové splátky. Krátkodobé půjčky do výplaty jsou doménou nebankovního sektoru a v bankách na ně nenarazíte. Výjimku představuje subjekt Ferratum Bank, který vznikl transformací z nebankovní společnosti.

Jakmile si stanovíte požadované parametry, tedy výši půjčky a optimální dobu splatnosti, ještě nejste v cíle. Budete mít před sebou nabídku několika (i desítek) produktů a většina z nich bude na první pohled vypadat stejně. Co s tím? Nenechte se nalákat reklamou a začněte počítat. Vašim cílem je půjčka, která váš rozpočet zatíží méně než konkurenční nabídky. Jinými slovy nejvýhodnější půjčka na trhu.

Vybrat nejlepší půjčku není snadné a budete-li srovnávat parametry individuálně, ztratíte spoustu času. Mnohem efektivnější je srovnání pomocí online porovnávače půjček. Stačí trochu zagooglit a obratem najdete web, který vám se srovnáním produktů pomůže. Tak hodně štěstí!