Situace, kterou důvěrně zná většina Čechů. Do výplaty je ještě daleko, ale na účtu nezbyla ani koruna. Za co zaplatíte složenky a nakoupíte jídlo? Nemáte-li kontokorent nebo kreditní kartu, mohla by vám pomoct půjčka do výplaty. Připravte se však na to, že se přeplatíte. Prozradíme vám vše, co byste měli o rychlých půjčkách vědět.

Co je to rychlá půjčka do výplaty?

Typická půjčka do výplaty má následující parametry:

  •  výše půjčky v rámci několika set až tisíc korun
  • krátká doba splatnosti (obvykle 1 až 30 dní)
  • rychlé vyřízení z pohodlí domova
  • vysoké RPSN

Výše půjčky napovídá, že jde o produkt, který je určen k překlenutí krátkého časového období. Můžete si půjčit pár set nebo tisíc korun, přičemž na vyšší částky mají zpravidla nárok klienti, kteří již daný produkt využili a dodrželi smluvní podmínky. Délka splatnosti nebývá delší než jeden měsíc, nicméně jde o individuální parametr, který se v praxi může lišit. Některé nebankovní společnosti poskytují mikropůjčky na tři týdny, jiné například na 45 dní. Většinou však nabízí možnost prodloužení – za fixní poplatek.

A když už jsme u poplatků, ty jsou v případě rychlých online půjček před výplatou poměrně vysoké. RPSN může dosáhnout stovek až tisíců procentních bodů, což je na druhou stranu vzhledem ke krátké době splatnosti subjektivní.

 Jak probíhá vyřízení půjčky do výplaty?

Mezi velké výhody patří naprosto bezproblémové vyřízení. V podstatě stačí vyplnit online formulář na webu a vyčkat, až poskytovatel žádost schválí. Celá transakce netrvá déle než několik minut. V případě schválení obratem obdržíte peníze na účet.

Někdy skutečně není zbytí a hodí se každá stokoruna navíc – v takových případech přijde praktická půjčka vhod. Překousnete-li vyšší splatnou částku, není co řešit.