Hledáte způsob, jak zvýšit svůj příjem? Žijeme v době informačních technologií a není jediný důvod, proč byste měli ztrácet čas hledáním brigády v supermarketu. Pokud si rozumíte s internetem a dokážete vytvořit webové stránky, můžete začít vydělávat právě díky nim. Prozradíme vám několik zaručených způsobů monetizace.

Reklamní plochy AdSense/Sklik

Provozujete-li navštěvované webovky, zaregistrujte se do programu od Googlu (AdSense) nebo Seznamu (Sklik) a umístěte na stránky reklamní plochy. Na internetu najdete dostatek informací ohledně správného umístěné – alfou a omegou je efektivní umístění tak, aby reklamy zapadly do webu (pozor, dle pravidel obou systému nesmíte návštěvníky ke kliknutí nutit!) a zároveň uživatele neobtěžovaly.

 Affiliate systémy

Dalším způsobem monetizace jsou nejrůznější provizní programy. Spočívají v umístění odkazů se speciálním kódem, díky kterému provozovatel zaznamená konverze pocházející z vašeho webu. Výhodu mají tématické weby – stačí si vybrat vhodný affiliate program a posílat návštěvníky přes provizní odkaz. Výdělky mohou dosáhnout velmi zajímavých čísel.

 Přímý prodej reklamy

Nechcete-li se spoléhat na reklamní systémy od Googlu a Seznamu, oslovte inzerenty nebo reklamní agentury a nabídněte jim reklamní plochu. Po reklamě na kvalitních internetových stránkách bude zvýšená poptávka vždy. Mimo bannerů můžete prodávat také placené články.

 Propojení webu s e-shopem

Opět příležitost pro každého, kdo provozuje tématický web. Vybudujte e-shop se sortimentem, kvůli kterého proudí návštěvníci na vaše stránky. Nemáte-li dostatek finančních prostředků na vybudování skladových zásob, poohlédněte se po partnerovi, který nabízí spolupráci dropshippingu (přeposílání objednávek).

A to jsou jen základní způsoby monetizace webu. V dalších článcích vám prozradíme více.