Aukro.cz je dlouhodobě uznávaný český portál, který nabízí jednoduché a přesto velmi propracované možnosti nákupu a prodeje. A co je nejlepší, přes Aukro můžete poměrně snadno vydělávat i vy.

Aukro může být pěkný přivýdělek i solidní byznys

V dnešní době je sice mnohem těžší správně proniknout na trh, ale pokud budete trpěliví, podaří se vám profitovat. Podaří-li se vám najít „díru na trhu“, máte vyhráno. V opačném případě bude prodej přes Aukro „pouze“ slušný přivýdělek. Ale kde brát zboží? A jak mám reagovat při styku se zákazníkem? Obavy nejsou na místě – vydělávání na Aukru je jednodušší, než si dokážete představit. Pokusíme se vám zodpovědět ty nejpalčivější otázky.

Začátky a zmapování trhu

Prvním krokem je registrace, která je na Aukru zdarma. Pak se zkuste podívat, jestli nenajdete věcí, které mají svou hodnotu a vy už je nepotřebujete. Pamatujte si, že prodat se dá téměř všechno a možná se budete divit, kolik vám někdo nabídne za nepotřebné harampádí, které se vám válí ve sklepě nebo na půdě. Začátky jsou těžké, ale brzy zjistíte, jak to na Aukru chodí a získáte zpětné vazby od mnoha druhů zákazníků. Naučíte se, jak jim vyhovět a jakou formu nákupu (respektive úhrady) preferují. Přizpůsobíte svůj byznys jejich potřebám a budete moct začít prodávat ve velkém.

Kde hledat dodavatele zboží?

Pokud vás obchodování na Aukru začne bavit a rozhodnete se jít do prodeje naplno, nezbude vám, než se poohlédnout po opravdovém sortimentu. Hledání dodavatele není jednoduché, ale dříve nebo později narazíte na někoho, kdo vám nabídne příjemné velkoobchodní ceny. Případně zkuste vyhledat dodavatele ze zahraničí na aliexpress.com a podobných portálech. Na zajímavé nabídky narazíte také na WebTrhu – největší české online platformě pro podnikatele. V každém případě se zaměřte na sortiment, o který je na internetu zájem. Ideálně takový, o kterém máte přehled a dokážete zákazníkům vysvětlit, proč se jim zboží hodí a proč by ho měli nakupovat právě od vás.

Jak vydělat peníze na Aukru prostřednictvím dropshippingu

Jednou z možností je i takzvaný dropshipping, tedy přeposílání objednávek. Vyhledáte si obchodního partnera, který tuto možnost nabízí, zboží vystavíte na Aukru a případné objednávky následně přepošlete mateřskému obchodu, který se postará o doručení zboží a vyplatí vám provizi. Nevýhodou je poměrně nízká provize a skutečnost, že mateřský e-shop rozesílá zboží pod vlastní značkou. Je tedy možné, že se zákazníci nebudou vracet k vám, ale zamíří přímo do e-shopu provozovatele dropshippingu. Na druhou stranu se nebudete muset starat o reklamace a tvořit skladové zásoby. Díky dropshippingu poznáte, zda je o zboží zájem a v budoucnu můžete sortiment nahradit vlastním.

Další rozvoj bude otázkou vašeho obchodního kumštu. Pokud se vám bude dařit, zřejmě se později neobejdete bez skladových prostor (v závislosti na množství zboží). Možná si nakonec otevřete vlastní e-shop a stane se z vás úspěšný obchodník. Důležité je vytrvat a vybudovat si síť spokojených a vracejících se zákazníků.