Společnost PPF rozšiřuje svou nabídku v oblasti služeb pro nejméně movité klienty. Firma Click Credit, která je součástí skupiny Home Credit, se specializuje na takvzané mikropůjčky. Ty s oblibou využivají klienti, kteří si nemohou půjčit větší peněžní obnos. Částku ve výši až tři tisíce korun si nyní budou moct vyzvednout na kterémkoliv terminálu Sazky. Click Credit tak získá kolem 4000 nových distribučních míst.

O mikropůjčky do 5000 Kč je velký zájem

Zájemce o půjčku požádá prostřednictvím online služby. Nemusí však čekat na převod peněz – ty si může vyzvednout např. v nejbližší trafice. Tedy za předpokladu, že projde schvalovacím procesem (kontrola v nebankovním registru dlužníků SOLUS a v registru mateřské společnosti Home Credit). O mikropůjčky je velký zájem a během léta, kdy Click Credit testovala pilotní projekt, se na webu registrovalo několik tisíc zájemců. Koncept byl testován nejprve na studentech, kteří si mohli půjčit až 4 999 Kč s poplatkem 33 Kč za každou vypůjčenou tisícikorunu. V porovnání s jinými věřiteli, kteří nabízí mikropůjčky (např. MoneyNow nebo Everyday Plus) se Click Credit chlubí mnohem nižší RPSN.

Mikropůjčky Click Credit si pochvalují i představitelé neziskových organizací, podle kterých by mohly výrazně omezit romachu lichvářských produktů.