Home Credit a. s. je česká nebankovní instituce, která se zabývá především spotřebitelským financováním. Specializuje se především na nakupování na splátky – účelové spotřebitelské úvěry v místě prodeje, kreditní karty a hotovostních úvěry. Patří k mezinárodní skupině Home Credit Group (nebo také Home Credit B.V) a je součástí mezinárodní finanční skupiny PPF (majoritní podíl má český podnikatel Petr Kellner).

Společnost Home Credit je jedním z členů České leasingové a finanční asociace a stála u zrodu zájmového sdružení Solus. Kromě pozitivního a negativního registru Solus využívá také data z Nebankovního registru klientských informací. Během existence společnosti využilo úvěr více než dva miliony unikátních klientů a jen v roce 2011 dosáhl objem půjček částky 8,75 mld. Kč. Za popularitou úvěrových produktů od Home Credit stojí nejen zodpovědné chování vůči klientům a dodržování právních norem i morálních zásad, ale také masivní marketing. Home Credit k propagaci využívá rozsáhlou síť affiliate partnerů.

V roce 2005 se původní společnost rozdělila na dvě nástupnické firmy – Home Credit a.s. a HC Holding a.s. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Bělorusku, Ruské federaci, Kazachstánu a postupně si buduje jméno také v Asii. O půjčku od Home Credit mohou zažádat také obyvatelé Číny, Vietnamu, Indonésie, Filipín a Indie.