Finanční experti mají jasno. Hypotéku jednoznačně označili za jeden z mála úvěrů, které mají opravdu význam. Pokud si delší dobu pohráváte s myšlenkou na vlastní bydlení, případně se chystáte rekonstruovat, ale není ve vašich možnostech ušetřit takříkajíc z vlastní kapsy, mohla by vás zachránit právě tato účelová půjčka. Úrokové sazby se stále drží na minimum a není proto důvod čekat.

Hypotéka patří mezi nejžádanější účelové úvěry a nabízí ji téměř každá banka. A ačkoliv se vám může zdát, že většina produktů vypadá na chlup stejně, při bližším studiu parametrů zjistíte, že se celková splatná částka může lišit o desítky, ale i stovky tisíc korun (v závislosti na výši úvěrového rámce, který se rozhodnete čerpat). Jak z toho ven?

Za brokerské služby nezaplatíte ani korunu

V podstatě máte několik možností, ale pokud nemáte čas a chuť na srovnání hypoték svépomocí, můžete se obrátit na finančního brokera. Ten zhodnotí vaše možnosti a najde pro vás nejvýhodnější alternativu. Pokud se pro doporučenou hypotéku rozhodnete, broker vám ji pomůže vyřídit a poradenství vám bude poskytovat i v průběhu splácení. Kvalitní brokerská společnost si navíc za své služby neúčtuje ani korunu. Hledáte v tom háček?

Důvod, proč jsou brokerské služby zdarma, je prostý. Brokeři samozřejmě nepatří do armády spásy, ale získávají provize za vyřízení hypotéky přímo od věřitelů, kterým přivádí nové klienty. Brokerské společnosti spolupracují s množstvím bank a protože se výše provizí neliší od jednotlivých subjektů neliší, nemají důvod k „nadržování“. U brokera se tak nemusíte bát, že by vám záměrně doporučil méně výhodnou hypotéku.

Spolupracujte s těmi nejlepšími

Mezi přední brokerské společnosti, které se na českém hypotéčním trhu pohybují řadu let, patří FBO.cz s.r.o. Nabízí pečlivý přístup, velmi rychlé jednání a podmínky, kterých byste při jednání na vlastní pěst nedosáhli.

Chcete-li si vyzkoušet, jestli je hypotéka prostřednictvím FBO.cz skutečně výhodnější, požádejte si o nezávaznou kalkulaci. Stačí zadat několik nezbytných údajů do hypotéční kalkulačky a obratem se dozvíte parametry úvěru, na který máte nárok. Hypotéka kalkulačka lze využít také v případě, že již hypotéku využíváte a zvažujete její refinancování.

V zahraniční je spolupráce s brokerskými firmami zcela běžná a zdá se, že ji přichází na chuť také čeští klienti. Díky FBO.cz můžete ušetřit spoustu peněz a času – není důvod to nezkusit.