Každý, kdo někdy žádal o klasickou bankovní půjčku, moc dobře ví, jak náročné může být její vyřizování. Banky jsou známé důkladným prověřováním žadatele a zajímá je nejen bonita, ale také případné záznamy v registru dlužníků. A přestože jsou i banky, které mají benevolentnější přístup než ostatní, půjčku většinou získají jen žadatelé, kteří stanovené podmínky splní do puntíku. Pokud jste se dostali do situace, kdy nemáte čas řešit zdlouhavé papírování nebo jen nevyhovujete vysokým požadavkům ze strany bankovních věřitelů, obraťte se na nebankovní společnosti. Nebankovní úvěr už dávno není synonymem pro podvod nebo lichvu a můžete ho získat za poměrně výhodných podmínek.

Dlouhodobý nebankovní úvěr

Chcete si půjčit větší částku, kterou budete moct splácet po dobu až několika let? Žádný problém, v nebankovním segmentu nabízí půjčky hned několik renomovaných společností, které vám poskytnou nebankovní úvěr srovnatelný s bankovní konkurencí. Za zmínku stojí společnosti jako Home Credit nebo Cofidis.

Chybu neuděláte ani v případě půjčky od společnosti Provident, která byla několikrát vyhodnocena jako nejetičtější poskytovatel nebankovních úvěrů. Úvěrový rámec Provident půjčky je ovšem o něco nižší a to samé platí o době splatnosti.

Výše zmíněné poskytovatele sice výše příjmu zajímá, ale nemají tak vysoké nároky jako banky. Peníze vám většinou půjčí i navzdory záznamu v registru.

Krátkodobý nebankovní úvěr

Portfolio nebankovních půjček se neomezuje jen na produkty s delší dobou splatnosti. Oblíbený je také nebankovní úvěr známý jako SMS půjčka. Je vhodný pro osoby, které potřebují menší částku na dobu kolem 30dní. Mezi přední poskytovatele patří společnosti Ferratum, creditON a Kouzelná půjčka a obrovskou výhodou je možnost online vyřízení bez dokládání potvrzení o výši příjmu. Prověřování registru se v případě krátkodobých nebankovních úvěrů také nekoná.