Děti stojí české matky měsíčně až pětinu rodinného rozpočtu
O čem to svědčí? Především o tom, že české matky na svých dětech opravdu nešetří. Bohužel však jde jen o základní potřeby, jako jsou hygienické, kosmetické a další prostředky a pomůcky, dále oblečení a hračky. Do budoucna však české matky příliš nemyslí.
Kariéra počká
Zajímavé je, že české matky povětšinou nejsou kariéristky. Na prvním místě je zadělání si na děti, domácnost a uklizený byt. České matky jsou vůči dětem zodpovědné, avšak také marnotratné. Dopadá to v praxi tak, že každé dítě ve školce již má mobilní telefon, v šesti letech s nástupem do první třídy dostane další – novější model, avšak to, že matka nebude mít finance pro dítě na jeho sportovní aktivity či později na vysoké školy, to již neřeší. Podstatný je pro ně život teď a tady, nespočet hmotného majetku, věcí v ruce.
Měsíčně na dítě padne 5700 Kč
Namísto aby tak české rodiny šetřily a raději dítěti spořily na budoucnost, utratí veškeré peníze teď a tady. Za hračky, techniku, jídlo a oblečení. Za vše, o co si dítě zapláče. Chyba. Matky rovněž chybují ve zdravotní péči dítěte, kdy podceňují preventivní prohlídky, očkování a podobně. Zkrátka mají svojí hlavu a věří, že dítě je jejich, ovšem v praxi je dítě jen majetkem státu, který z něj chce vytvořit zdravého daňového poplatníka, který bude fyzicky dlouho fungovat.
Víte, kolik stojí vysoká škola?
V současné době se začínáme přibližovat západu, Americe, kde si rodiny berou obrovské půjčky, aby jejich dítě mohlo na vysokou školu. Je to smutné, že si nejsme ani v základních lidských potřebách a budování osobnosti rovni, vzdělání by mělo být zcela bezplatné. Myslí na to ale české matky? Absolutně ne. Sedmdesát tisíc tak každoročně padne raději za rodinné dovolené a oněch necelých šest tisíc měsíčně je maximem, co matky za své děti dají.
Napsat komentář