CETELEM ČR, a.s. je česká nebankovní společnost, která na českém finančním trhu funguje od roku 1996 (obchodní aktivitu zahájila v roce 1997). Poskytuje finanční služby a specializuje se na půjčky a spotřebitelské úvěry. V portfoliu jsou zejména osobní půjčky, spotřebitelské úvěry pro nákup zboží a na splátky, kreditní karty (od roku 1998) a úvěry na nákup vozidla.

CETELEM ČR je dceřinou společností francouzské tradiční banky BNP Paribas, která v současné době působí ve 25 zemích světa. Spotřebitelské úvěry poskytuje již od roku 1953. CETELEM ČR sídlí na Praze 5 a disponuje pobočkami v Praze, Ostravě a Brně. Chlubí se členstvím v několika profesních organizacích jako např. Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA), Asociace pro elektronickou komerci (APEK) nebo Sdružení právnických osob SOLUS. Prvním generálním ředitelem se v roce 1996 stal Jean-LucSteinhauslin.

Společnost Cetelem je známá svým odpovědným přístupem k úvěrování a klade důraz na dodržování zákonných i etických norem. Zájemci, kteří neprokáží dostatečné zajištění a tedy schopnost dostát svým závazkům, bývají odmítnuti. Cetelem mimo jiné provozuje i poradnu pro řešení problémů – mohou se na ni obrátit klienti, kteří mají problémy se splácením závazků.

Díky zodpovědnému přístupu a kvalitním produktům se Cetelem pravidelně umisťuje na předních pozicích v prestižních anketách (např. Czech Top 100, Zlatý měšec a Zlatá koruna). Nezanedbává ani charitativní a sponzorskou činnost a podporuje zdravotnictví, sport i kulturu.